Філософ і релігієзнавець Ігор Козловський припускає, що в майбутньому штучному інтелекту можна буде прищепити почуття совісті й моралі. Свого часу він працював доцентом кафедри релігієзнавства Донецького інституту штучного інтелекту. В інтерв'ю Gazeta.ua розповів, як ці 2 сфери поєднуються.
"Я бачу однією з головних проблем нашої сучасної історії гуманітарне невігластво. Особливо люди не розуміють феномен релігії, і це нерозуміння призводить до конфліктів і ксенофобії на релігійному ґрунті.
Почуття совісті – це те, що відрізняє людину від будь-яких найдосконаліших роботів
Штучний інтелект, безумовно, розвивається. Важко спрогнозувати його майбутнє. Він виконуватиме певні інтелектуальні функції, можливо, вийде на рівень самоорганізації. І тоді можуть виникнути конфлікти між штучним інтелектом і людством. Людина, роблячи вибір керується не тільки інтелектом, а й мораллю. Ми розуміємо цінність людського життя не стільки інтелектуально, скільки емоційно й морально. Ми багатоскладові істоти. У штучного інтелекту є тільки когнітивні функції. Тому було б добре, якби програмісти якимось чином ввели у штучний інтелект таку складову, як совість. Адже наука не ставить перед собою питання сенсу. Вона займається тільки пошуком причин виникнення світу. Проте вона ніколи не ставить питання – навіщо цей світ виник? Який сенс у нашому житті? Цим наука не займається. Але займаються філософія й релігія.
Почуття совісті – це те, що відрізняє людину від будь-яких найдосконаліших роботів. Тому і є необхідність готувати фахівців зі штучного інтелекту, які б працювали і з поняттями сенсів, совісті, моралі, духовного багатства", зазначає Ігор Козловський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучний інтелект навчили говорити українською
Він не виключає, що такі речі колись можна буде запрограмувати.
"На тому етапі розвитку, на якому перебуваємо зараз, це для нас здається неможливим. Ми ж повинні працювати на майбутнє. Щоб неможливе стало можливим. Ідея божевільна, але ж багато саме божевільних ідей зреалізовані зараз. Хіба 5 років тому ми могли уявити бездротовий телефон, в якому ми можемо бачити одне одного? На той час це була божевільна ідея", - каже він.
Науковці з Великої Британії створили штучний інтелект, який проаналізував дані з телескопа "Кеплер" та зміг відкрити 50 нових екзопланет.
Це стало можливо завдяки тому, що нейромережа може розрізняти випромінювання від зірок, повідомляє Ворицький університет у Великій Британії.
Коментарі
1