Нейрофізіологам вдалося простежити молекулярний механізм отупіння від стресу. Вони буквально побачили, на що перетворюються нейрони тварини, яка пережила те, що городяни відчувають кожен день, добираючись на роботу.
Дослідники з США під керівництвом Крістофера Рекса провели експеримент на мишах. Вчені вганяли бідних тварин у короткостроковий стресовий стан - кожну посадили в окрему колбочку об'ємом 50 мл. Ємності з мишками стояли не на столі, а на вібруючому майданчику. Більше того, експеримент проходив в яскраво освітленій лабораторії і супроводжувався музикою і шумом.
Після описаного вище п'ятигодинного стресу вчені перевірили здатність мишей засвоювати нові знання, а заодно придивилися до морфологічних змін в нейронах гіпокампу. Виявилося, що у мишей проявилася деградація нейронів у цій сфері при короткому гострому стресі.
Біологи порадили уникати стресів і берегти нерви. Відомо, що легкий стрес (наприклад, відро холодної води) активує організм і змушує людину підбадьоритися. Але ситуації, в які городяни потрапляють кожного дня, можуть значно отуплять мозок і знижувати інтелект.
Коментарі
1