Родичі людей, які прожили принаймні 97 років або більше, теж живуть довше і володіють сильним захистом від серцево-судинних хвороб. Медики помітили, що "по спадку" захист від серцево-судинних проблем більшою мірою отримували діти довгожителів, причому захисні властивості зберігалися впродовж всього життя. На думку фахівців, здатність запобігати старінню і хворобам, швидше за все, є природженою і передається організму завдяки генам. Передбачається, що відкриття цих генів дозволить продовжити життя і тим, у кого в роду не було довгожителів.
Фахівці з Університету Філадельфії виявили незвичайний парадокс. Люди, які вже відзначили своє сторіччя, найбільш схильні до депресії, яка, як відомо, є одним з чинників, що укорочують життя.
У дослідженні, проведеному ученими, взяли участь 244 людини у віці ста років. У кожного четвертого учасника експерименту фахівці з Університету Філадельфії виявили ознаки депресії.
Така кількість людей, що страждають депресією, серед довгожителів дуже здивувало фахівців, адже у тих, хто страждає від депресії, вище ризик смерті. Принаймні, так вважалося раніше.
Тепер дослідникам належить пояснити парадокс, чому, не дивлячись на ознаки психічного розладу, учасники дослідження прожили так довго. Депресія - безперечно негативний чинник, але тепер не зовсім ясно, впливає вона на тривалість життя чи ні, підкреслюють учені, повідомляє Не Болей.
Коментарі