Напередодні фахівці ЦЕРНу повідомили, що їм вдалося з"ясувати причину підвищення температури магнітів коллайдера: виявилося, що в електроустаткування, яке живить систему охолодження, потрапив шматок багета - довгої французької булки.
Представник ЦЕРНу Крістіна Саттон (Christine Sutton) підтвердила, що неполадки в системі електроживлення викликав шматок хліба, можливо, кинутий птицею.
"У дію прийшла система захисту від збоїв і після того, як причина інциденту була виявлена, процес охолодження установки був запущений знову. В результаті інциденту магніти двох (з восьми) секторів коллайдера нагрілися приблизно на три градуси вище робочої температури (1,9 градуси вище абсолютного нуля або -271 градус Цельсія), але були охолоджені знову минулої ночі ", - сказала Крістіна Саттон.
Вона підкреслила, що інцидент за своєю дією був подібний до відключення електроживлення, до чого система захисту коллайдера дуже добре підготовлена.
"Вплив (інциденту) на перезапуск ВАКа дуже малий", - додала Саттон.
Великий адронний коллайдер восени 2008 року був зупинений через аварію в системі охолодження через кілька днів після запуску. Роботи з ремонту й модернізації зайняли більше року, новий запуск прискорювача намічений на середину листопада.
У середині жовтня було завершено охолодження всіх восьми секторів коллайдера до робочої температури - 1,9 Кельвіна (271 градус за Цельсієм нижче нуля). Невелике підвищення температури веде до виходу магнітів з надпровідного стану і може викликати аварію. Тому після торішньої катастрофи на прискорювачі була встановлена спеціальна система захисту, що дозволяє ефективно "гасити" ток у разі втрати надпровідного стану.
За матеріалом: РИА Новости
Коментарі
1