Озоновий шар Землі відновлюється зі швидкістю 1-3 відсотка в рік.
При таких темпах озоновий шар Північної півкулі повністю відновиться до 2030-го, Південної півкулі – до 2050 -го. А полярних регіонів – до 2060 року.
Те, що озоновий шар поступово відновлюється – результат заборони на використання руйнуючих його газів, повідомили в агентстві ООН з навколишнього середовища.
З кінця 1970-х років озоновий шар постійно руйнувався через надмірне використання хімічних речовин, таких як хлорфторвуглеці (або фреони). Критичної точки в цій проблемі світ досяг в 1990-х роках, коли було зруйновано близько 10 відсотків шару.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наскільки зросте температура на планеті до кінця століття
У 1987-му члени ООН підписали договір, відомий як Монреальський протокол, спрямований на поетапну відмову від озоноруйнівних речовин і розробку замінників.
Відповідно до цього договору країни 32 роки працювали над тим, щоб скоротити використання озоноруйнуючих хімічних речовин, які використовуються в основному в охолоджуючій промисловості. В результаті озоновий шар, який захищає нас від шкідливого ультрафіолетового випромінювання Сонця, відновлюється.
На останніх фотознімках з зонда Rosetta, що досліджує комету 67P/Чурюмова-Герасименка, астрономи виявили незвичайні камені, що стрибають. Величезні шматки породи відламуються і скачуть по поверхні комети.
Коментарі