Фінські вчені створили окуляри, які на відстані встановлюють особу співрозмовника і на внутрішній стороні лінзи відображають всю доступну інформацію про нього.
Цей винахід фінських вчених вже охрестили "окулярами Термінатора".
Зовні оправи замаскована невелика камера, всередині - ледь видимі дисплеї. На крихітних екранах з'являється інформація про об'єкт, на який людина дивиться: ім'я, вік, уподобання. Поки не більше 40 знаків, але якщо уточнити параметри, що цікавлять, окуляри можуть набагато більше.
"Система може розпізнати обличчя людини і видати вам інформацію, грунтуючись на тому, куди спрямований погляд. Наприклад, де я її зустрічав? Коли я її бачив? Що вона робила після цього?" - розповів доцент Гельсінської інституту інформаційних технологій Університету Аалто Йорма Лааксонен.
Система, за якою пристрій зчитує інформацію, схожа з роботою пошукової системи типу Google. Так, наприклад, поглянувши на людину, можна дізнатися, скільки друзів у неї в соціальній мережі, або яку каву вона любить.
"В ідеалі при погляді на вас окуляри повинні мені розповісти, чому ви приїхали. Система повинна зібрати ваші зображення з різних місць, і видати мені те, що я хочу знати, пристрій має сам провести дослідження. Ось, якщо б я знав, що вас цікавить, я би краще підготувався до інтерв'ю ", - зазначив професор, директор Гельсінської інституту інформаційних технологій Університету Аалто Самуель Каскі.
На розробку пристрою пішло три роки.
Зараз кожен об'єкт доводиться заносити в базу даних, але творці допитливою оправи працюють над тим, щоб пристрій видавав інформацію і без підготовки.
"Наприклад, у вас немає клавіатури, ви можете скомандувати очках:" Хочу знати, що я бачу "або" хочу розпізнати це обличчя! "І система може працювати навпаки - не писати, а розповісти вам, хто перед вами", - говорить Мікко куримо, доцент Гельсінської інституту інформаційних технологій Університету Аалто.
Поки це експеримент: окуляри існують лише в кількох примірниках. Але розробники сподіваються, що через 5-10 років таку оправу можна буде купити в магазині.
За матеріалами: Вести
Коментарі