Первісні люди залишили карту нічного неба на стінах печер. Вчені вивчили наскельні малюнки періоду палеоліту і неоліту в Туреччині, Іспанії, Франції та Німеччини. За допомогою комп'ютерної програми вони відновили положення сузір'їв у той період.
Намальовані на стінах символічні тварини насправді є зображенням сузір'їв, розповідає портал "Вокруг света".
40 тис. років тому у печерних людей було розвинене уявлення про карту зоряного неба. Вони знали про таке явище як попередження рівнодення, відкриття якого приписувалося грекам. Тобто про те, що кожен рік весняне рівнодення настає на 20 хв 24 сек. раніше, ніж в попередньому році. Це відбувається через зсув осі обертання Землі.
Стародавні художники також відображували на стінах печер появу комет і падіння метеоритів.
"Ранній наскельний живопис показує, що люди мали прекрасне уявлення про карту зоряного неба в пізньому льодовиковому періоді. Інтелектуально вони зовсім не набагато відрізнялися від нас", - говорить Мартін Світмен з Единбурзького університету.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Єгипті знайшли гробницю доглядача за бальзамуванням фараонів
Племена неандертальців, які жили на Кавказі приблизно 70 тисяч років тому, обмінювалися товарами через дуже довгі торгові ланцюжки.
Це встановили вчені, які проводили розкопки у Кабардино-Балкарії, повідомляє Journal of Archaeological Science: Reports.
Археологи вивчали знаряддя праці з обсидіану, знайдені в околицях села Заюково на півночі Кабардино-Балкарії, РФ. Поклади обсидіану зустрічаються досить рідко і походження практично кожного шматка такого скла можна легко визначити за його хімічним і ізотопним складом. Дослідники проаналізували подібні артефакти в інших куточках Кавказу, де раніше жили неандертальці за часів середнього палеоліту, близько 70 тисяч років назад.
Коментарі