Пʼятниця, 29 листопада 2019 16:18

Показали фото вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію
30

Вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію
Фото: SA-kuva (Courtesy Image)
Вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію
Вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію
Вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію
Вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію

Війська Радянського Союзу з чисельністю близько пів мільйона людей 30 листопада 1939 року вторглися у Фінляндію. Це стало початком так званої "Зимової війни".

Напад військ стався після того, як Кремль, побоюючись можливого нацистського наступу через Фінляндію, наполегливо закликав до обміну територіями. Це відсунуло б фінський кордон від Ленінграда на декілька десятків, а то і сотень кілометрів.

Радянський Союз розпочав неоголошену війну. Радянські війська планували легку перемогу, але цього не сталося. Згодом Червона армія отримала перемогу над країною із населенням 3,7 мільйона людей. Сталося це через декілька місяців і страшною ціною. Про це йдеться на сайті Радіо Свобода.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд звернувся до росіян з проханням ввести війська

Архів фотографій Сил оборони Фінляндії містить приблизно 7000 фотографій. Оцифрована невелика кількість фото та опубліковані в 2013 році.

Мешканців станиці Полтавської на Кубані зігнали на привокзальну площу 27 листопада 1932-го. Перший секретар Московського обкому ВКП (б) Лазар Каганович вийшов із потяга в оточенні солдатів червоної армії та наказав козакам здати весь хліб.

Зараз ви читаєте новину «Показали фото вторгнення Радянського Союзу у Фінляндію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода