понеділок, 23 січня 2012 17:29

Першому пацієнту з трьома пересадженими кінцівками довелося видалити ногу

Першому пацієнту з трьома пересадженими кінцівками довелося видалити ногу

Турецькому чоловікові, який став першою людиною з трьома пересадженими кінцівками, довелося видалити ногу, повідомляє AP.

За інформацією видання Today's Zaman, 34-річний Атілла Кавдір (Atilla Kavd?r) позбувся обох рук і ноги в 11-річному віці, коли він ударив металевим штирем по електричних проводах, щоб злякати голубів. Хірурги з Відділення пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії Університету Анталії запропонували провести йому експериментальну операцію з трансплантації всіх втрачених кінцівок (подібних втручань у світі до цих пір не проводилось).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зробили пластичну операцію чоловікові, який аномально швидко старіє

У тій же клініці було вирішено виконати першу в практиці турецької медицини пересадку обличчя. Вона знадобилася 19-річному Угур Аджарії (U?ur Acar), голова якого була сильно обпалена в ранньому дитинстві під час пожежі.

На початку січня житель Туреччини Ахмет Кайя (Ahmet Kaya) загинув, потрапивши під поїзд. Його родичі вирішили пожертвувати органи загиблого для трансплантації. Тіло доставили в клініку Університету Анталії, де були забрані руки, нога й обличчя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уперше в Україні зробили операцію 100-річній жінці

21 січня дві хірургічні бригади, до яких увійшли 25 осіб, приступили до проведення операцій. Пересадка обличчя тривала дев'ять годин, трансплантація трьох кінцівок зайняла півдоби.

Незабаром після операції у Кавдіра розвинулася реакція відторгнення тканин ноги, через яку пересаджену кінцівку довелося екстрено видалити вранці 22 січня. При цьому на руках ознак відторгнення не спостерігається.

Зараз ви читаєте новину «Першому пацієнту з трьома пересадженими кінцівками довелося видалити ногу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути