Щорічно з 2002-го 8 серпня відзначають День кота. Свято заснував Міжнародний фонд Animal Welfare, щоб привернути увагу до проблеми бездомних котів і кішок.
Свято об'єднує мільйони власників цих тварин по всьому світу.
Мало знайдеться на планеті людей, які залишаються байдужими до цих пухнастих, рухливих, лагідних і дуже розумних тварин. І є навіть наука про кішок - фелінологія. Домашня кішка (Felis catus) належить до сімейства котячих, в якому розрізняють 2 підродини, 4 роди і близько 36 видів.
У деяких країнах ці тварини перебувають на особливому державному становищі. В Австрії кожній кішці, яка охороняла склади з продовольством, виплачується довічна пенсія у вигляді м'яса і молока, а в Китаї кішок охороняють на законодавчому рівні. У Японії навіть є Храм кішок, побудований на честь 7 котів, які в XVII столітті японським воїнам служили вірою та правдою, а в Німеччині – Котячий музей, де зібрано безліч експонатів, пов'язаних із кішками і відібраних по всьому світу.
Цього дня котів вшановують і всіляко балують – купують різні делікатеси, нові будиночки та іграшки. До цього дня у країнах Європи було приурочено відкриття спеціальних парків для вигулювання котів і котячих магазинів, кафе і готелів, де можна на час поселити вихованця з великим комфортом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мі-мі-мі по-військовому: бійці показали менших товаришів
У Дніпрі вуличний кіт на ім'я Семен працевлаштувався до історичного музею, він буде охороняти фонди від щурів і мишей. Вуличний кіт, який жив в одному з місцевих дворів, раніше зник, а потім з'явився поранений. Завдяки старанням зоозахисників кота вдалося вилікувати, і зараз він придбав вакантне місце в історичному музеї ім. Дмитра Яворницького.
Коментарі