Американські вчені виходили недоношених ягнят за допомогою штучної матки. Вона виглядає, як великий пластиковий пакет.
Штучна матка дає ембріонам все необхідне для розвитку і дозрівання, включно з безперервним кровопостачанням і захисним шаром амніотичної рідини.
Про це пише ВВС.
Вчені вважають, що їхній винахід допоможе виходжувати недоношених немовлят. Випробування на людях можуть початися за кілька років.
Штучну матку створили вчені з дитячої лікарні Філадельфії. Цей орган не є заміною материнській утробі, а лише підтримує життєздатність малюків, народжених раніше від терміну.
На разі у світі виходжують немовлят, що з'явилися на світ орієнтовно на 23 тижні вагітності або пізніше. Їх поміщають у спеціальні інкубатори і підключають до апарату штучної вентиляції легенів.
Вчені створили пластикову сумку-матку, яка містить суміш теплої води і солей, схожу за складом з амніотичної рідиною, що оточує ембріон у природних умовах.
Плід, який росте, вдихає і ковтає цю рідину так само, як в утробі матері. Літри цієї суміші постійно проходять через штучну матку, забезпечуючи безперервну подачу кисню і поживних речовин.
Поміщене у мішок ягня не може отримувати кисень і поживні речовини через плаценту, але його пуповину підключають до спеціального апарата, який виробляє ці речовини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені назвали новий вид мурах у честь гурту
Головне завдання штучної матки - допомогти дозріванню бронхолегеневої системи плода. У дітей, яких народжують раніше, ніж на 23 тижні вагітності, практично немає шансів на виживання, на 23 тижні рівень виживання становить вже 15%, на 24 тижні - 55%, а на 25 тижні - 80%.
Ягнят виймали з неї через 28 днів, коли їхні легені вже були достатньо розвинені, і вони могли дихати самостійно.
Коментарі