Космічний телескоп High-Resolution Coronal Imager надіслав результати своєї третьої місії з вивчення незвичайної зірки, так званої сонячної корони, зокрема її магнітних петель.
Деякі частини сонячної атмосфери виглядали темними і порожніми, їх не можна було детально розглянути, проте нові зображення оголили неймовірно тонкі (для нас) магнітні петлі шириною близько 500 кілометрів, заповнені надзвичайно гарячою плазмою і пронизуючих корону Сонця, температура якої досягає мільйонів кельвінів, повідомляє The Astrophysical Journal.
Корональні петлі, розміри яких можуть досягати декількох тисяч кілометрів, утворюють один з основних будівельних "блоків" зовнішніх шарів атмосфери зірки і існують як на спокійному Сонце, так і в активних його областях. Вивчення структури петель світила почалося в 1940-х роках. Вчені виділяють два їх типи: короткі і гарячі, розташовані в активній області і які зазвичай спостерігаються в рентгенівських променях, і більш холодні і довгі петлі, які оточують ядро і спостерігаються в ультрафіолетовому випромінюванні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вдалося вперше сфотографувати чорну діру
Перший запуск High-Resolution Coronal Imager (Hi-C) відбувся в липні 2012 року на канадській метеорологічній ракети Black Brant. З тих пір апарат провів ще дві успішні місії, кожна з яких принесла цінні дані про дрібномасштабні структури сонячної корони, - і завдяки третій, яка стартувала в кінці травня 2018 року, були отримані ці нові знімки.
Коментарі