вівторок, 06 вересня 2011 15:16

На дві скульптури з тирси чоловік витратив 150 тис скалок і вісім місяців роботи
7

Фото: Фото: Reuters

Сибірський скульптор, Сергій Бобков, робить роботи зі стружки - скульптури звірів у натуральну величину, повідомляє Reuters.

Нещодавно відбулася виставка його робіт у Кожанівській місцевій школі, яка знаходиться за 207 км від Красноярська.

Сергій Бобков навіть отримав патент на свої вироби. У цілому він представив близько 15 скульптур з дерев'яної стружки.

На створення кожної скульптури у Сергія Бобкова йде від 4 до 6 місяців. Усі вироби анатомічно достовірні, пише qs.kiev.ua.

Наприклад, на виготовлення двох куниць у натуральну величину йому знадобилося вісім місяців і 150 тис штук тирси сибірського кедра.

Зі стружкою Сергій Бобков почав працювати п'ять років тому. На той час він вже освоїв кераміку, плетіння з лози та різьблення по дереву. Художник шукав новий матеріал з незвичайними властивостями.

"Хотілося знайти матеріал дуже легкий, трепетний такий - щоб створити таку ж пташку. - розповідає Сергій nnm.ru. - Пташку, яка була б як жива. Але інших матеріалів ніяких не знав. З глини таке не зробиш, з дерева - теж, адже зрозуміло, що це просто з дерева вирізано. З металу можна ще відлити".

Поступово Сергій Бобков розробив власну технологію, за якою б стружка не кришилась - для цього спочатку бруски кілька днів вимочуються у воді. Художник вважає за краще використовувати сибірський кедр, але деякі елементи краще виглядають з верби або бука.

У шкільному музеї зібрана унікальна колекція виробів зі стружки. Роботи не призначені для продажу, хоча, наприклад, за орла Сергію Бобкову пропонували півмільйона рублів. Майстер сподівається, що коли-небудь його дивом у стружках зацікавляться провідні російські музеї.

Зараз ви читаєте новину «На дві скульптури з тирси чоловік витратив 150 тис скалок і вісім місяців роботи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

7

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути