Індивідуальні здібності людини запам"ятовувати й оперувати інформацією, що зберігається в пам"яті, можна передбачити за зміною рівня активності їхнього мозку між періодами спокою й розумової праці. Особливий інтерес у цьому сенсі представляє середня скронева частка мозку, активність якої в спокої вище, ніж при виконанні мозком різних завдань. Автори публікації в журналі The Proceedіngs of the Natіonal Academy of Scіences упевнені, що їхня робота дозволить у майбутньому розробити методики раннього виявлення розладів пам"яті.
Команда Гагана Віга з Дартмутського коледжу, спробувала встановити зв"язок між індивідуальними розумовими здібностями людей і активністю головного мозку, обумовленою рівнем кисню в крові. Вчені провели фМРТ- дослідження групи 50 здорових і молодих людей, у яких вимірювали "кисневу" активність мозку в періоди відпочинку, що перемежовуються періодами виконання простих розумових завдань.
Виявилося, що активність середньої скроневої частки мозку в періоди відпочинку добре корелює з показниками ефективності роботи пам"яті. Ті піддослідні, активність серединних скроневих часток головного мозку яких при виконанні розумових завдань змінювалася менше, мали кращу пам"ять. Це співвідношення не залежало від розходжень у загальних здібностях людей до пізнання й виявилося в розумових вправах різного типу, повідомляє Освiтнiй портал
Коментарі