четвер, 24 листопада 2011 11:02

Мозок Ейнштейна виставили в музеї Філадельфії

Мозок Ейнштейна виставили в музеї Філадельфії

Зрізи мозку творця теорії відносності, великого фізика Альберта Ейнштейна вперше виставлені в медичному музеї імені Томаса Мюттера у Філадельфії. Відвідувачі музею зможуть побачити 46 зрізів мозку вченого, один з них - під мікроскопом, повідомили в ефірі телекомпанії CBS американські вчені.

Доктор Люсі Рорк-Едамс, невропатолог Дитячого госпіталю Філадельфії, заявила в програмі CBS "Talk Philly", що при збільшенні мозок Ейнштейна виглядає зовсім як у молодої людини, і в нього немає пігменту зношування, характерного для літніх людей. До того ж судини головного мозку вченого також "у чудовому стані", сказала вона. "Дивно, але в нього немає ніяких ознак старіння", - підкреслила Рорк-Едамс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школярку визнали розумнішою за Ейнштейна

Ейнштейн помер в 1955 році у віці 76 років від розриву черевної аорти. Патологоанатом Томас Харві витягнув мозок генія під час стандартної процедури розтину, але залишив його собі, що викликало скандал через протести родичів померлого вченого, розповідає РИА "Новости".

Харві втратив роботу, але зберіг мозок Ейнштейна. Прагнучи зрозуміти, чи відрізняється мозок генія від мозку звичайних людей, патологоанатом посилав різним ученим у США зрізи цього мозку. Так, частина їх через треті руки виявилась у доктора Рорк-Едамса, яка й вирішила віддати зрізи мозку Ейнштейна музею імені Мюттера.

Хоча тепер вони будуть зберігатися в музеї, вчені зможуть продовжити дослідження, повідомляє CBS. За даними телекомпанії, в подальшому експозиція буде поповнена фотографіями збільшених під мікроскопом зображень клітин головного мозку Альберта Ейнштейна.

Зараз ви читаєте новину «Мозок Ейнштейна виставили в музеї Філадельфії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути