середа, 26 липня 2006 14:39

Мобілка допомагає слухати романи

Автор: фото: REUTERS
  У Кореї випустили телефон розміром з тюбик губної помади. ”KTF mini EV-K130” важить 73,5 грама, але має 1,3-мегапіксельну камеру, 165 мегабайтів пам’яті та MP3-плеєр
У Кореї випустили телефон розміром з тюбик губної помади. ”KTF mini EV-K130” важить 73,5 грама, але має 1,3-мегапіксельну камеру, 165 мегабайтів пам’яті та MP3-плеєр

У 21-річного львів"янина Віталія Вітика вдома немає телевізора. Особливий дискомфорт хлопець відчув, коли збірна України грала на Мундіалі. Більше того, матчів з Чемпіонату світу не транслювала жодна радіостанція. Подумавши, Віталій знайшов вихід із ситуації: бути в курсі усіх футбольних перипетій хлопцеві допоміг мобільний.

— Я працюю в компанії "Білайн". Вартість  дзвінків між абонентами мережі низька. Подзвонив до колеги, попросив його поставити телефон біля телевізора. На своїй "Нокії 6020" включив спікерфон і слухав футбол, як по радіо, — розповідає Віталій.

Якщо є фантазія, каже хлопець, мобільний може допомогти не лише в цьому. Наприклад, товариш львів"янина Андрій за допомогою мобільного телефону слухає книги.

— Уже кілька років літературу можна читати з дисплея телефону. Моєму товаришеві цього було замало, і він удосконалив схему. Заганяє текст книги в комп"ютер, спеціальна програма переводить його у формат МР3, потім Андрій закачує музичний файл у телефон. У навушниках він уже перечитав "Майстра і Маргариту", "Мертві душі". У програмі виставляють швидкість читання. Користуючись оптимальною, книгу на 300 сторінок можна прослухати за п"ять-сім годин, тобто за один робочий день. Але це також метод предків. Нове покоління мобільних пристроїв, смартфонів, пішло далі. Вони дозволяють одразу на телефоні переводити текст у звук, — каже Віталій.

Є винахідники, які користуються цією технологією для складання іспитів: сортують аудіофайли за номерами білетів і в необхідний момент натискають потрібну кнопку. Аби викладач не помітив навушника, умільці протягують дріт через рукав піджака і приклеюють вушко скотчем до долоні. Залишається спертися головою на зігнуту в лікті руку — і таємницю ніхто не розкриє. Деякі винахідники використовують для цього бездротові гарнітури, що працюють за допомогою радіосигналів (технологія блютуз).

У навушниках перечитав "Майстра і Маргариту"

— Гіпотетично за допомогою телефону можна визначити місцезнаходження викрадених транспортних засобів. Або того об"єкта, де лежить мобілка, — продовжує Віталій. — Кожен телефон має унікальний код. Його легко можна вирахувати за допомогою базових станцій мобільного оператора. Тому, якщо заховати мобільний під сидінням мотоцикла чи в багажнику авто, контрольну точку можна нанести на карту з точністю до кількох метрів. Така практика дуже вигідна для автолюбителів. Бо встановлення супутникової протиугінної системи "GPS" коштує понад тисячу доларів.

У деяких країнах Європи власники авто охоче користуються цією платною послугою. В Україні ж подібна практика поки що не популярна. Вітчизняні оператори погоджуються відслідковувати мобілку лише на вимогу суду. Проте для цього має бути серйозна причина — скоєння тяжкого злочину, наприклад. Хоча в Росії один із операторів запровадив послугу, яка дозволяє не тільки "знайти" себе, але й побачити на карті, з можливістю масштабування.

Цікавою функцією телефонів є конференц-зв"язок. Цю послугу надають "UMC" та "Київстар" для контрактних абонентів, а life:) і "Білайн" — для усіх клієнтів. Одночасно по телефону формально можуть говорити п"ятеро людей. Насправді ж кількість учасників необмежена. Нещодавно між українськими фанатами мобільного зв"язку проводили мегаконференцію. Деякий час у мережі одночасно перебували 120 чоловік. Ведучий телефонує одночасно чотирьом абонентам, потім вони з"єднують іще по чотири користувачі, і так можна продовжувати до безкінечності. Це дуже корисно, наприклад, для регіональних торгових представників. Вони не мають часу на довготривалі очні зустрічі, але змушені координувати свою роботу.

Зараз ви читаєте новину «Мобілка допомагає слухати романи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути