Українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський" показали, як змінюються пташенята синьооких антарктичних бакланів.
Різниця між цими фото – близько місяця. Неймовірні фото опублікував Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
На перших світлинах – новонароджені бакланята, вони зовсім дрібненькі та голі, схожі на дитинчат динозаврів. Поступово малята вкриваються коричневим пухом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Маленькі і сіренькі" ‒ українські полярники показали пінгвінят
За місяць вони виростають такими "пухнастиками", що за розмірами часто не відрізняються від батьків (хоча тіло в них менше). А пір'ям починають обростати десь за 2 місяці після народження.
Фото зробили українські біологи на одному з сусідніх островів – Пітермані. Там є дві колонії синьооких бакланів, які українські вчені постійно моніторять.
"Одна величенька – там понад півсотні гнізд, а інша маленька – до 15. У кожному з гнізд – від одного до трьох пташенят. Водночас на нашому острові Галіндез цього року баклани не гніздують, хоча минулі кілька сезонів такі спроби були. Чому їм це не вдається – наразі невідомо", – написали полярники.
На острові Галіндез в Антарктиді триває бебі-бум субантарктичних пінгвінів.
Біля станції "Академік Вернадський" вже з'явилося на світ більше тисячі пінгвіненят, повідомив Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
За останні 15 років популяція субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез суттєво зросла, кажуть вчені. Якщо 2007 року тут лише почали з'являтися перші гнізда, то рекордного 2020-го їх було 1,8 тис.
Коментарі