Пошуковик Google випустив 19 соціальних програм для власників персональних стартових сторінок iGoogle.
За словами розробників, за допомогою цих міні-програм можна спілкуватися з друзями та стежити за їхніми діями в режимі реального часу.
Серед доданих програм - ігри, інформаційні ресурси, записна книжка DoTo, що дозволяє вести спільні списки справ, а також сервіс для розміщення фотографій і YouTube. Будь-якою з 19 програм можна буде поділитися з другом. Наприклад, при встановленні гаджету YouTube на сторінці будуть автоматично з"являтися відео, якими з користувачем діляться друзі, йдеться в повідомленні компанії.
Як зазначають експерти, деякі гаджети Google схожі на ігрові програми соціальних мереж, де також можна запрошувати друзів. Крім того, на iGoogle з"явилася функція оновлень, що збирає в одну стрічку весь контент, в якому користувач був відзначений друзями.
Соціальні програми поки що доступні користувачам Австралії та США, однак в інших регіонах соціальні функції iGoogle з"являться найближчим часом.
Щоб соціальний проект став успішним корпорація має намір залучати розробників, які будуть писати програми для iGoogle. Таким чином, сервіс може перетворитися з домашньої сторінки для десятків мільйонів користувачів у соціальну мережу, цитує видання CNET віце-президента Google Марісса Мейер.
На думку оглядача Financial Times Річарда Вотерса, поки в соціальній задумці Google не вистачає самого головного - відновлення статусу, а адже саме за рахунок цього завоював популярність Twitter - кожне повідомлення в мікроблозі по суті є оновленням статусу.
"Зароблять, як завжди, на рекламу", - зазначив він.
Експерти впевнені, що безпосередньо на соцмережі заробити неможливо: вона потрібна Google, тільки щоб забезпечити лояльність користувачів. Якщо проект виявиться успішним, люди будуть більше часу проводити на сайті Google, що означає більш високі доходи від реклами, на якій у 2008 році Google заробив 21,8 мільярда доларів, а чистий прибуток склав 4,2 млрд. 99% доходів компанія отримує від розміщення реклами, підсумовують фахівці.
Зазначимо, раніше аналітики припустили, що після відходу президента американської корпорації Google Еріка Шмідта з ради директорів компанії Apple, між обома IT-гігантами повинна встановитись найжорсткіша конкуренція.
За материалом Газета.Ru
Коментарі