Найбільша у світі соцмережа Facebook змушує людей відчувати себе нещасними і ненавидіти життя. До такого висновку прийшли німецькі вчені з Берлінського університету імені Гумбольдта та Дармштадтського технічного університету, пише Los Angeles Times.
Як говориться в дослідженні "Заздрість у Facebook: прихована загроза якості життя користувачів", переглядаючи фотографії своїх подорожуючих "друзів" або читаючи їхні щасливі статуси, люди починають відчувати заздрість і перестають насолоджуватися життям.
Вчені дійшли висновку, що люди, які проводять в соцмережі мало часу, відчувають себе набагато щасливішими. В опитуванні взяли участь 357 осіб, більша частина з яких - студенти німецьких вузів. Кожен третій з респондентів зізнався, що починає відчувати заздрість, переглядаючи сторінки користувачів Facebook.
Аналітики пропонують користувачам менше проводити часу в соцмережах або ж блокувати нові фотографії і статуси певних користувачів, які ведуть більш активний і цікавий спосіб життя. Але вчені припускають, що це може створити певні загрози існування для Facebook.
"Результати нашого дослідження попереджають про те, що люди сприймають Facebook як якийсь стресовий фактор, що в майбутньому може поставити під загрозу стійкість цієї платформи", - говориться в дослідженні.
А ось дослідження, в якому взяли участь 425 учнів американських коледжів, показало, що у користувачів Facebook - занижена самооцінка.
Крім того, соціальні психологи рекомендують утримуватися від зловживання віртуальним спілкуванням: воно здатне викликати у людини "кризу ідентичності". Серед останніх симптомів інтернет-залежності у Британії відзначають погіршення шлюбних відносин, і, як наслідок, збільшення числа розлучень.
Коментарі