вівторок, 12 березня 2024 05:50

Чому сьогодні важливо уникати сварок: заборони у Феофанів день

Чому сьогодні важливо уникати сварок: заборони у Феофанів день
12 березня у Феофанів день категорично заборонено сваритися Фото: pinterest

12 березня віряни згадують преподобного Феофана Сповідника. Візантійський чернець, богослов і літописець.

Він народився у Константинополі і належав до вищої константинопольської знаті. Його батько був префектом Егейських островів та родичем грецького імператора Костянтина Копроніма. Феофан одружився з Іриною, і разом вони жили у непорушній чистоті.

Пізніше Феофан став ченцем Сігріанського монастиря. Він був прихильником іконопоклоніння та взяв участь у Другому Нікейському соборі, де захищав його. Між 810 і 814 роками, за запрошенням друга, відомого хроніста Георгія Сінкела, Феофан написав свою головну роботу — "Хронографію". Цей твір є серією анналів візантійської, арабської та римської історії, охоплюючи період від 284 до 813 року. У ньому містяться цінні відомості про племена аварів, гунів і слов'ян, а також опис подій VIII — початку IX століття, зроблений за власними спостереженнями Феофана Сповідника.

12 березня також вшановують святителя Григорія Двоєслова, Папи Римського.

Григорій Двоєслов народився в Римі близько 540 року. Його сім'я належала до стародавнього патриціанського роду, в якому були християни. Його прадід Папа Римський Фелікс III, а мати Сильвія також є святою. Григорій вступив до монастиря як простий чернець. Пізніше, він був призначений першим секретарем Папи Пелагія II.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя 2024: нова дата свята і до яких заборон дня варто прислухатись

Григорій відомий своєю роллю в боротьбі з єрессю Трьох розділів. Він також відстоював погляд, що після воскресіння душі отримають тіла, аргументуючи це тілесністю воскреслого Ісуса Христа. Його трактат був засуджений до спалення.

Григорій справив найбільший вплив на церкву раннього Середньовіччя. Він визнаний доктором церкви і є одним із чотирьох великих латинських отців церкви поряд з Амвросієм, Августином і Єронімом. Його вшановують католицька і православна церкви, а також англіканське співтовариство.

Прикмети

Туман вказує, що скоро задощить.

Вже прийшла справжня весна — влітку буде багато дощів.

Іній на деревах — до дощового червня.

Що не можна робити, а що дозволено

Цього дня існувала особлива заборона на сварки, особливо з використанням лайливих слів. Вважалося, що це принесе у життя людини одні негаразди і бруд.

Не дозволялося довго ніжитися в ліжку, тому що матеріальне положення погіршиться.

Заборонялося розпускати плітки, адже це "каралося" бідами і хворобами.

Власники коней тварин обов'язково доглядали за ними і напували "срібною" водою — тією, в якій довгий час перебувала будь-яка срібна річ. Вважалося, що завдяки такій рідині тварина не буде хворіти цілий рік, стане витривалою та міцною.

В останній день Масниці є традиція просити пробачення в близьких та знайомих і самому прощати тих, хто вас образив словом чи ділом.

Прощена неділя завжди передує Великому посту. Цього року він розпочинається 18 березня. А значить у неділю, 17 березня, буде Прощена неділя.

Цей день радять за можливості провести в колі близьких людей. Треба не тільки попросити самому прощення, а й постаратися відпустити образи. Добре цього дня також зробити якусь добру справу - допомогти тому, хто чогось потребує, нагодувати бездомних тварин.

Зараз ви читаєте новину «Чому сьогодні важливо уникати сварок: заборони у Феофанів день». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути