Четвер, 21 квітня 2011 11:33

Британські розробники звинуватили iPhone та iPad у стеженні за користувачами

Британські розробники звинуватили iPhone та iPad у стеженні за користувачами

Смартфони iPhone та планшети iPad з модулем 3G постійно фіксують інформацію про місцезнаходження користувача і зберігають її у внутрішній пам'яті. Про це в блозі O'Reilly Radar розповіли британські розробники Піт Уорден і Аластер Аллан.

Уорден і Аллан виявили в пам'яті iPhone і iPad файл під назвою consolidated.db. У ньому були перераховані географічні координати місць, в яких побував власник пристрою, а також вказано час, в який ці координати були зняті. У загальній складності в базі даних містилися "десятки тисяч записів".

Перші записи були датовані червнем 2010 року, тому дослідники вважають, що функція стеження вперше з'явилася в iOS 4, яка вийшла 21 червня 2010 року.

Уорден і Аллан повідомили, що координати з файлу є лише "приблизними" і, ймовірно, отримані зі стільникових мереж, а не за допомогою GPS.

При синхронізації iPhone або iPad з комп'ютером файл consolidated.db копіюється на жорсткий диск. Файл не зашифрований, тому дані про переміщення користувача може переглянути практично будь-яка людина, в тому числі "ревнивий чоловік або приватний детектив", відзначають дослідники.

Коментаря від Apple Уордену і Аллану поки отримати не вдалося.

Зараз ви читаєте новину «Британські розробники звинуватили iPhone та iPad у стеженні за користувачами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода