Вчені з Університету Колорадо, що знаходиться в Боулдері (США), повідомили, що арктичний регіон може залишитися без льоду.
Ще 125 тисяч років тому ліси і чагарники тяглися до узбережжя Північного Льодовитого океану, зараз може статися те ж саме. А причиною тому - глобальне потепління.
Вчені вивчили найпівнічніший регіон Північної Америки. Їм вдалося витягнути з озерних відкладень зразки ДНК рослин, яким більше ста тисяч років. Фахівці провели аналіз і з'ясували, що в міжльодовиковий період чагарники росли на 400 км північніше, ніж зараз. Тоді, 100 тисяч років тому, і був останній період, в який було тепліше, ніж зараз.
Ці дослідження дозволили більше дізнатися про минуле і спрогнозувати майбутнє.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розтанув найбільший у світі айсберг, який відколовся від Антарктиди
Рослинність має великий вплив на загальний клімат, так як робить поверхню Землі темніше. Як результат, поглинається більше тепла і температура зростає.
Шляхом аналізу землі з Гренландії вчені Вермонтського університету США виявили залишки рослинних організмів.
Зразок ґрунту взяли ще у 1966 році з глибини у понад 1,5 кілометра льодового шару острова. Він пролежав у морозильній камері до 2017 року, коли на нього звернули увагу вчені. В 2019 році зразок ґрунту вирішив дослідити науковець Ендрю Крайст.
За словами Крайста досліджений зразок — це своєрідна капсула часу. Тендітні рослинні структури, які збереглися, ніби померли вчора, говорять про те, що найбільший острів планети колись був покритий рослинами. Згідно з аналізом породи на тому місці, де її взяли, колись був хвойний ліс.
Коментарі