Українці могли б позбутися десятої частини своїх хвороб, якщо б вживали якісну воду. Таку думку Gazeta.ua висловила керівник Українського державного центру стандартизації та контролю якості природних лікувальних засобів Олена Нікіпелова.
"Непідготовлена вода часто буває неякісною. Прямою кореляції між хворобами і водопровідною водою немає, але є опосередкована. Питна вода повинна бути очищена від важких металів, органічних речовин, нітратів і нітритів. Домішки можуть спричинювати хвороби шлунку, нирок", - сказала Нікіпелова. Вона повідомила, що мінералізація води має складати не менше 1 гр. на літр.
"Щоб очистити воду з крану, раджу поставити звичайний фільтр, який не буде зменшувати її мінералізації, не позбавлятиме корисних речовин. Доведено, що у тих містах, де у питній воді мало кальцію і магнію, виникає більше захворювань серцево-судинної системи, атеросклерозу", - відмітила керівник Українського державного центру.
У свою чергу кандидат хімічних наук Юрій Большак заявив, що за даними академії наук України, якщо людина чоловічої статі з дня народження до середнього віку п'є виключно воду з водопроводу, ймовірність її захворювання на рак сечового міхура підвищується до 50%.
"Раніше людство не мало методів аналізу води на небезпечні речовини. А коли ці методи розробити, люди жахнулися. У водопровідній воді виявили канцерогени навіть диоксинового класу у мікроскопічній кількості. Канцерогени утворюються у воді на водогінних станціях при взаємодії кислот і хлору. Така вода має віддалені наслідки для здоров'я. Отрута накопичується в організмі не розкладаючись або розкладаючись не до кінця. Такі продукти напіврозпаду ще більш небезпечні", - повідомив хімік. Науковець рекомендує пити бутильовану воду або воду з бюветів.
"Бювети - практично та ж бутильована вода. Шкода, що їх так мало відкривають. Вода з бювету іноді має запах сірководню - тухлих яєць. Він вивітрюється буквально за півгодини. Окрім того, там є трішечки заліза. Воно осідає на стінках балончика, якщо їм довго користуватися. Але така вода все одно у 100 разів краща, ніж водопровідна", - наголосив Большак.
Коментарі
2