Ексклюзиви
Пʼятниця, 22 серпня 2008 16:58

Як в Україні з мобільного викликати "швидку" та інші екстрені служби

"Я ніколи не звертала уваги на те, як правильно набирати на мобільному телефоні номери екстрених служб, — розповідає рівнянка Оксана Солод, 34 роки. — Та якось серед ночі ми із сестрою поверталися з відпочинку в Карпатах. На трасі в Тернопільській області побачили наслідки аварії. Тоді ще не в усіх були мобільні. Але ті, хто їх мав, почали набирати "03". Однак нічого путнього з того не вийшло".

Жінка цікавиться, за якими номерами з мобільного викликати рятувальників, як зателефонувати до швидкої допомоги та міліції.

— Перед номерами 01, 02, 03 і схожими потрібно набирати одиницю, — пояснює Лілія Левченко, 24 роки, із компанії "Київстар". — Отже, телефонувати в пожежну частину треба за номером 101, у відділок міліції — 102, у "швидку" — 103 тощо.

За словами Левченко, цей номер єдиний, що діє на території України. Якщо ж через технічні проблеми його неможливо набрати, слід зателефонувати на номер 112. Оператор на лінії з"єднає з потрібною службою.

— У компанії "Діджус" екстрені номери виклику такі ж, як і в "Київстар", — повідомляє Олександра Афендікова з "Діджус". Наголошує, що телефонувати можна навіть тоді, коли на рахунку немає грошей.

Одиницю перед двозначними номерами телефонів набирають також абоненти life:) і "Білайн".

— Абоненти можуть також звертатися в довідкову службу 0611, і оператор допоможе зв"язатися з відповідною інстанцією, — повідомляє 35-річна Ірина Леліченко з компанії "Білайн".

У прес-службі компанії МТС розповіли: аби викликати "швидку", можна дзвонити за номерами 03, 030 або 033. Щоб зателефонувати до міліції, набирають 02, 020 та 022. Зі службою газу з"єднають, якщо наберете 04, 040 і 044.

— Я одразу записала собі ці номери в мобільний, як номери швидкого доступу, — ділиться Євгенія Оніщук, 22 роки, зі столиці. — "Швидку" можу викликати, натиснувши кнопку "3", міліцію — "2". А батькам я б узагалі порадила записати ці номери в мобільники дітей.

Зараз ви читаєте новину «Як в Україні з мобільного викликати "швидку" та інші екстрені служби». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода