пʼятниця, 10 січня 2020 17:36

Як стати господарем свого життя: назвали 8 способів

Як стати господарем свого життя: назвали 8 способів
У разі дотримання нових підходів у самопочутті і, зрештою, в житті почнуть відбуватися зміни. Фото: sodnal.com

Однією з причин, через які сучасна людина почувається нещасливою, є проживання життя з позиції жертви. Така людина відчуває себе об'єктом впливу інших людей чи обставин. Щодня переживає образу, печаль, роздратування. Вибір сценарію відбувається неусвідомлено. На поверхні – невдачі, утиски, безсилля перед життєвими обставинами.

Як вийти з нездорової позиції "жертви", відбудувати здорові межі у стосунках, вийти з людьми на нейтральні взаємини, розповіла психолог Ірина Маслова на своїй лекції.

1. Практикуйте вдячність. "Жертви" рідко щиро дякують людям. Вважають, що вони "маленькі", а всі навколо "великі". Усі зобов'язані їм допомагати, бо сильні. Не забувайте дякувати за допомогу. Можна практикувати щоденні списки подяки.

2. Не жалійтеся. Основний спосіб "жертви" отримувати щось від життя – скигління й нарікання. Не прибіднятися й не звинувачувати для людей із таким типом мислення складно. Думки "жертв" просякнуті звинуваченнями та претензіями.

3. Відзначайте успіхи. "Жертва" є генієм знецінювання всього, що в неї вийшло. Якщо "жертві" вдалося отримати невеликий успіх, вона одразу порівнює його з результатами великих людей і знецінює свої. Насправді усі свої результати важливо помічати і відзначати. Заводьте щоденник успіху і записуйте свої маленькі перемоги. Це змінить стан "жертви" на здорову енергію.

4. Турбуйтеся про себе. Жертви звикають до своєї безпомічності і припиняють робити для себе елементарні речі – стають неохайними зовні, мають безлад удома, байдужі до власного здоров'я.

5. Ліквідуйте внутрішнього критика. Подібно до своїх батьків "жертви" продовжують себе лінчувати та критикувати за промахи й невдачі. Для початку відстежуйте цей голос і ведіть із ним внутрішній діалог. Пам'ятайте, що це не ви, а програма, яка працює з дитинства.

6. Припиніть шукати докази, що вас люблять. Не треба зв'язувати дії людей навколо із їхнім ставленням до вас, ображатися, сумувати. "Жертва" вигадує багато локальних критеріїв, що мають робити люди навколо, щоб вона обов'язково почувалася любимою.

7. Навчайтеся робити вибір. "Жертвам" вигідно призначати більш сильну і впливову людину, що вирішуватиме "чай чи кава", "сукня чи спідниця". Почніть із малого. Нехай це буде "помилковий" ваш вибір. Частіше за все помилок не буває. Хоч що ви обрали б, це буде найкраще для вас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депресію лікують півроку

8. Пробуйте нове. "Жертва" намагається створити навколо себе подушку безпеки із заболоченої стабільності, щоб було усе зрозуміле, звичне і знайоме. Щоб не було ніякого стресу. Вирушайте новими маршрутами погуляти, придбайте незвичний фрукт, почитайте книгу іншого жанру. Робіть щось нестандартне. З часом мозок перебудується.

У разі дотримання нових підходів у самопочутті і, зрештою, в житті почнуть відбуватися зміни. Мислення "жертви" можна змінити на світогляд господаря своєї долі.

Донині Україна відчуває наслідки Голодомору для політичної, економічної, демографічної ситуації. Так стверджує керівник науково-меморіальної експедиції "Місцями Голодомору" Анна Семенюк. Страх голодної смерті передається до третього покоління. Люди, які народилися від жертв Голодомору, не мають вроджених фізичних вад. Але вони успадкували рабську психологію – не можуть відстоювати свої права.

Зараз ви читаєте новину «Як стати господарем свого життя: назвали 8 способів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути