Компанія Airbus представила проект унікального пасажирського літака, що планують запустити у повітря через 40 років.
Фюзеляж можна буде зробити за командою екіпажу прозорим. Літак сам виправлятиме несправності та попереджатиме пасажирів про повітряні ями і турбулентність.
Удень навколо пасажирів розкривається панорама неба на висоті декілька тисяч метрів. А вночі над головою сяє яскраве зоряне небо, яке неможливо побачити з землі.
За словами представників компанії, корпус повітряного судна буде вкритий спеціальним керамічним матеріалом, який члени екіпажу зможуть перевести в "режим прозорості", натиснувши одну-єдину кнопку. Технологія дозволить робити літаки без вікон.
У цьому літаку немає бізнес-класу і "бюджетних" місць у звичному розумінні. Спереду розташована "зона релаксації" з голографічними дисплеями для ігор і інших розваг. Причому, за задумом розробників, живляться ці пристрої від тепла, що виділяється людським тілом. Мабуть, мається на увазі система рекуперації теплової енергії для підзарядки батарей. Ззаду розміщуються робочі кабінети. У літаку буде працювати повнофункціональний бар.
У "інтерактивній зоні" пасажири зможуть приміряти на себе одяг у віртуальному магазині або пограти в гольф з голограмами. Комунікації дозволять вільно спілкуватися з друзями по всьому світу, або навіть "читати казки на ніч дитині".
Сенсори, розташовані по всій поверхні літака, дозволять літаку "відчувати" будь-яку найдрібнішу тріщинку або "втомлений" фрагмент фюзеляжу, який сам себе вилікує за допомогою розбризкування наноклею. Нанотехнології також дозволять проводити автоматичне чищення сидінь і кабіни після кожного польоту без необхідності залучення персоналу та використання типових спреїв, що забруднюють навколишнє середовище.
Все ті ж суперпотужні датчики дозволять Airbus майбутнього заздалегідь відчувати наближення зон турбулентності або повітряних ям, щоб уникнути їх, або ж зробити політ навіть у цих умовах максимально комфортним для пасажирів. Такий літак зможе перевозити до 300 пасажирів.
Коментарі