6 січня православні християни відзначають Святвечір. Богоявлення – західні християни святкують нарівні з Великоднем та П'ятидесятницею, є найдавнішим християнським святом. Присвячене народженню Ісуса Христа і подіям, що його супроводжували.
Святвечір або вечір Різдва Христового - одне з найважливіших сімейних свят, коли вся родина збирається за вечерею. За повір'ям, саме 6 січня народився Ісус Христос. Цього дня завершується Пилипівський піст.
Якщо людина народилася в Різдвяний Святвечір, то вона завжди буде щасливою і ніколи не буде мати потреби в грошах. Цим людям рекомендується носити оберіг з геліотропом, який буде надійним захистом від злих сил.
Прикмети на 6 січня
Сніг іде – врожай на яблука.
Якщо 6 січня на небі видно Чумацький шлях, значить, літо буде теплим.
На багату кутю зоряне небо – кури добре будуть нестися і родитиме горох.
Місячна ніч – чекайте врожаю на баштан.
Іній на деревах – вродять горіхи і садовина.
Якщо на Святвечір попаритися в лазні, то це дасть людині захист від хвороб на весь майбутній рік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою буде погода на Святвечір та Різдво
Що не можна робити 6 січня
Не можна сідати до столу, поки не зійде перша різдвяна зірка.
Не сідайте до Святої вечері в чорному одязі.
Не виносьте в цей день з дому сміття.
У Святвечір не можна займатися шиттям і рукоділлям.
Не забороняйте колядувати у вашому домі. Якщо не впустите їх – від вас піде успіх, якщо ж впустите – чекайте достатку і процвітання.
Іменини – Клавдія, Артем, Євгенія, Інокентій, Микола, Сергій.
Гроші весь рік не переведуться, якщо отримаєте сьогодні нерозмінний п'ятак. Ще стародавні слов'яни виготовляли популярний амулет у вигляді нерозмінного п'ятака. Люди вірили, що такий монетці властива незвичайна магічна сила, і вона щоразу до свого господаря повертається. Ця традиція дійшла і до нашого часу, нерозмінний п'ятак вважається свого роду талісманом, який притягує в сім'ю гроші і фінансову удачу.
Коментарі