При купівлі консервів варто звернути увагу на місце виробництва. Воно має знаходитися близько від моря. Риба в таких консервах зберігає всі мікроелементи та поживні властивості. В іншому разі береться заморожена сировина,отже продукція не найкращої якості.
Основні критерії вибору рибної консерви:
кришка не має бути роздутою та вібрувати під час натискання.
дані про виробника, найменування стандартів виготовлення (ДСТУ,ТУ, ГОСТ), сімейства риби мають бути прописані повністю;
термін придатності вказується на дні. Якщо його нанесено друкарським способом за допомогою фарби, найімовірніше це фальсифікат;
для рибних консервів є спеціальні коди, позначені під терміном придатності. Наприклад, для оселедцевих це 014 і 484 (залежно від наявності олії).
Маркуванням на кришці має складатися з трьох рядків: дата, асортиментний код продукції та номер заводу-виробника, кодування зміни і наявність індексу "Р". Маркування знаходиться на внутрішньому боці кришки.
Коди консервів можуть бути такими:
85Д — горбуша натуральна;
010 — печінка тріски натуральна;
308 — сайра натуральна;
Г84 — сардина атлантична натуральна;
987 — сардинела натуральна з додаванням олії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно зберігати овочі, щоб вони довго були свіжими
Консервований тунець особливо корисний у власному соку. Такі низькокалорійні консерви популярні серед тих, хто притримується дієти. Вони одні з найдорожчих серед подібної продукції.
Ще один делікатес — печінка тріски. Її називають "продуктом краси" — за позитивний вплив на шкіру, нігті та зуби.
Найдоступнішим видом консервованої риби є кілька в томатному соусі.
Атлантичний оселедець продають не у вигляді консервів, а пресервів — попередньо обробленим та упакованим у герметичний пластик. Ті вважаються найкориснішими, адже вони максимально зберігають усі вітаміни та мікроелементи. Але їхній термін придатності обмежений, та й тримати такі консерви можна лише в холодильнику.
Коментарі