26 січня 2009 року відбудеться кільчасте сонячне затемнення. Смуга максимальної (до 93%) фази розпочнеться зі сходом Сонця і пройде від островів Целебес і Борнео в Індонезії, потім по островах Суматра та Ява. Потім смуга максимальної фази пройде по Індійському океану, на південь від Африки вийде в Атлантичний океан, де і завершиться із заходом Сонця.
Місяць у момент затемнення знаходитиметься дуже далеко від Землі - конус місячної тіні не досягне поверхні нашої планети і затемнення в максимальній фазі буде кільчастим на всіх етапах свого шляху. Фаза затемнення буде не тривалою, а це означає, що спостереження не будуть видовищними навіть в смузі максимальної фази - не буде видно ні сонячної корони, ні зірок. Причому шлях максимальної фази повністю пройде по океану, що робить всі місця спостереження досить складнодоступними.
Приватні фази затемнення можна спостерігати в Австралії, Південно-Східній Азії, Індії, на острові Мадагаскар та малих островах Індійського океану, а також в Африці.
Всього сонячних затемнень в 2009 році буде два. Друге пройде 22 липня. Воно буде повним, причому з рекордною тривалістю за часом - 6 хвилин 39 секунд. Спостерігати його можна буде на узбережжі Тихого океану та у Китаї, повідомляє R&D.CNews
Коментарі