10 січня на Землю чекає напівтіньове місячне затемнення, яке збігається із так званим Вовчим повним Місяцем. Яскравість Місяця при такому затемненні зменшується, але не надто сильно.
Таке затемнення стає можливим, коли Місяць проходить через зовнішню тінь Землі, тобто півтінь. У результаті тільки частина Місяця стає темною, на відміну від повного місячного затемнення, коли весь Місяць темніє, пише НВ.
Якщо люди дивляться на Місяць неуважно, то затемнення можуть не помітити. Щоб отримати детальніше уявлення про затемнення, можна подивитись на нього в телескоп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли 2020 року відбудуться затемнення
Якщо буде гарна погода, то затемнення можна споглядати по всьому світу, в тому числі в Азії, Австралії, Африці та Європі, на північному заході Північної Америки і на сході Південної Америки. На деяких територіях, а також в Україні, буде видно все затемнення, в інших областях Місяць буде сходити або заходити.
Напівтіньове місячне затемнення триватиме трохи більше ніж чотири години. Максимальна фаза місячного затемнення 10 січня 2020 року настане о 21 годині 10 хвилин 02 секунди по Києву і триватиме 2 хвилини.
Початок місячного затемнення – 10 січня 2020 року, о 19 годині 07 хвилин по Києву, кінець затемнення – 10 січня, о 23 годині 12 хвилин.
Повний Місяць у січні отримав безліч прізвиськ, найпоширенішим з яких є Вовчий Повний МІсяць.
"Повний Місяць у січні називався Вовчим повним Місяцем, тому що в цей час частіше чули вовків. Вовки зазвичай частіше виють в зимові місяці і, як правило, виють, щоб визначити територію, знайти членів зграї і зібратися для полювання", — зазначає американське видання "Альманах Старого фермера".
Інші назви повного Місяця в січні: Холодний Місяць, Старий Місяць і Великий Духовний Місяць. Усі ці назви придумали американські індіанці, які у своєму календарі орієнтувалися на фази Місяця.
Наступник престолу принц ОАЕ Шейх Хамдан ібн Мохаммед Аль Мактум опублікував на своїй сторінці в Instagram фото сонячного затемнення, яке відбулося в країні 26 грудня. Унікальне астрономічне явище під назвою "кільце вогню" спостерігали громадяни ОАЕ, Саудівської Аравії, Індонезії, Шрі-Ланки, Індії, Сингапуру, Малайзії та Катару.
Коментарі