У мисливському господарстві "Дальній кордон" у Чигиринському районі на Черкащині другий рік розводять муфлонів.
— Це гірські барани з великими закрученими рогами. Ширші й масивніші за диких кіз. Мають гарну чорну бороду, на спині — біла пляма. У самиць роги невеличкі й незакручені, — розповідає заступник директора господарства Анатолій Крупкін.
Муфлонів привезли з Вінниччини, поселили у загороді площею 11 га.
— Були два барани і 13 овечок. Підібрали їм спеціальну місцевість — горби, ущелини. Внизу — лужок і водопій. Привезли великі брили каміння, щоб тварини оббивали зашкарублий шар із копит.
Восени у муфлонів був гін. Вівці виношували ягнят півроку.
— Зараз маємо приплід — шестеро малих. Кожне щонайменше 5 кілограмів. Уже бігають, стрибають. Кілька днів ходять із матір'ю, а потім долучаються до стада. За три роки почнуть паруватися. Під час гону барани сильно б'ються. Мають дуже тверду лобну кістку з подвійним шаром. Голосно бекають.
Узимку муфлони збиваються в отари. Улітку самиці ходять із ягнятами, а барани — поодинці. Живуть у вольєрах до 15 років. На волі на два-три роки менше. Дуже сторожкі й лякливі. Наблизитися до них важко. Муфлонів підгодовують вівсом, кукурудзою, морквою. За раз з'їдають два мішки кукурудзи.
— Дуже неохайні. Їдять із корита, потім туди вмощуються спати, а згодом і гадять. На тому й лежать. Усю ніч не сплять. Кілька разів бачив, як бродили опівночі.
Муфлонів оберігають від орлів, яструбів і лисиць.
— Лиси роблять підкопи під огорожу вольєра, щоби поживитися ягнятами. Двічі на день обходимо вольєр по периметру. Дивимося також, чи дерево не впало на сітку. Орлів і яструбів відлякуємо. Вони більше на голубів полюють. Птахи розвелися, бо викльовують рештки кукурудзи. Яструби, як пощастить, можуть ухопити ягнятко.
Коментарі