Японські спеціалісти запевняють, що до 2025 року роботи змогли б замінити 3,5 млн працівників у країні. Японці сподіваються вирішити проблему старіння нації за допомогою розумних машин.
Через 17 років у країні стане на 16% менше працездатного населення. Побільшає людей похилого віку. Японський уряд почав відкривати нові дитсадки, щоб жінки працювали більше. За останній рік урядовці впустили до країни більше іммігрантів. Однак ці заходи не врятують країну від браку робочої сили через 10–15 років.
Роботи, яких пропонують створювати, не обов"язково мають бути схожими на людей. Виконувати різну роботу зможуть як пристрої розміром із горіх, так і надпотужні великі машини.
Дослідники з компанії "Машін Індастрі Меморіал Фаундейшн" проектують роботів, які зможуть замінити санітарів і нянь, наглядатимуть за дітьми та хворими, виконуватимуть роботу по дому. Деякі з них читатимуть книги та співатимуть. За підрахунками спеціалістів, робоча сила машин зекономить майже $21 млрд на рік.
Європейський Союз виділив $13 млн на проект розробки робота, який спілкуватиметься з людьми. Британський учений Керстін Даутенхайм сконструював людиноподібного робота Каспара. Він виглядає як 2-річний хлопчик і може змінювати вираз обличчя.
— Основне питання в тому, якими якостями має володіти робот, щоб людина захотіла з ним спілкуватися, — каже Даутенхайм. — Наприклад, екстравертам приємніше спілкуватися з гуманоїдами. Це людиноподібні роботи. Інтровертам — із більш механічними.
У Даутенхайма вдома кілька місяців працює експериментальний робот-помічник. Професор запрошує волонтерів для спілкування з ним. Ретельно відслідковує недоліки в його функціонуванні.
Коментарі