Під час 30-градусних морозів замерзло Чорне море.
— Морські риби морозів не бояться, — каже 59-річний Олександр Болтачов, заступник директора Інституту біології південних морів у Севастополі. — Два дні криги на морі уже немає. До цього була від 5 до 8 сантиметрів завтовшки. Коли лід присипає снігом, рибі нічим дихати. Тоді вона спускається на більшу глибину — там повно кисню. Султанка і бички опускаються на 80-100 метрів. Гірше рибам в Азовському морі. Через мілину мігрують у Чорне.
У морози на глибину занурюють засоби для насичення води киснем — ерліти. На ставках пробивають лунки. У цей період риба збирається у зимувальних ямах.
— Під час морозів утворюється крига іноді товща за півметра, — говорить Олексій Ногарьов, керівник відділу іхтіології Головного управління водних ресурсів. — Температура води у прісній водоймі — нуль градусів. Під кригою відмерлі водорості та мікроорганізми гниють. Через це рівень кисню у воді знижується. Трапляються замори риби.
У березні київська ГЕС зменшує рівень води. Протягом двох діб у водосховище надходять "мертві" води з Пінських боліт.
— Риба лишає місця зимівлі і скочується в нижню частину водойми за свіжою водою. Шукає насиченої киснем і опиняється в затоках. Навесні через спад рівня води вони відділяються, риба гине.
Коментарі
7