До 2045 року науковці зможуть зробити людей безсмертними за допомогою штучного інтелекту, повідомив минулого тижня американський футуролог 69-річний Раймонд Курцвейл.
— В останні 6–7 років відбувся великий ривок як у розвитку електронних технологій, так і в програмуванні. Штучний інтелект вже спроможний написати пісню чи намалювати картину, яка буде не гіршою за полотно художника, — каже він. — На першому етапі людина використовуватиме електроніку, щоб моніторити стан того чи іншого органу й попередити серйозне захворювання. Це істотно збільшить тривалість життя. Потім люди фактично зіллються з комп'ютерними системами. Це допомагатиме миттєво приймати рішення, рахувати, правильно використовувати організм. Свідомість людини можна буде скопіювати на комп'ютер, коли тіло вже буде повністю зношеним.
Науковці нідерландського Університету Гронінгена та Інституту інтердисциплінарної демографії досліджують проблеми старіння понад 30 років і прогнозують, що до 2070 року суттєво збільшиться кількість людей, які доживатимуть до 125 років. Причиною довголіття, за їхніми даними, стане виявлення і усунення багатьох хвороб на ранній стадії і винайдення засобів, що уповільнюватимуть старіння.
— Справді штучний інтелект може суттєво збільшити можливості нашого мозку обробляти інформацію, робити певні висновки та приймати рішення, — розповідає генетик 47-річний Віктор Досенко. Він понад 20 років досліджує питання збільшення тривалості життя. — Зараз завдяки розвитку науки й медицини є всі передумови до того, щоб люди жили довше. Вже багато доживають до 110–120 років. У деяких країнах середня тривалість життя сягає 90 років. Наприклад, стільки живуть у Японії.
Електроніка й програми штучного інтелекту найближчим часом спроможні будуть робити миттєву діагностику стану здоров'я й давати поради щодо зміни способу життя чи прийому ліків.
— Проте безсмертя — це фантастичний сюжет. Ми всі приречені на смерть, і це правильний механізм. Але тривалість життя зростатиме. В першу чергу, через дослідження процесів старіння і методів його уповільнити. Ймовірно, цього досягатимуть біологічним шляхом на молекулярному рівні або зміною стилю життя, — говорить Віктор Досенко. — Другий шлях найпростіший. Справа в тому, що – людський організм може функціонувати більше 110 років. Однак із розвитком цивілізації люди суттєво змінили спосіб життя, він не сприяє довгожительству. Стали менше рухатися, практично не навантажують м'язи. Через це виникає кисневе голодування. Всі уникають переохолодження й перегрівання. В розумних межах це необхідно. Природою закладена зміна температур в організмі. У багатьох випадках це запобігатиме хронічним захворюванням і продовжуватиме життя. Люди звикли багато й часто їсти, причому некорисної їжі. А час від часу треба голодувати. Інакше клітини в організмі засмічуються й починають старіти. Голодування ж провокує їх до самопоїдання і таким чином — оновлення. Це потрібно для профілактики серцево-судинних і хронічних захворювань.
Коментарі