Ексклюзиви
Четвер, 25 грудня 2008 19:03

Хірург ампутував руку по СМС

Британський хірург Девід Нотт, 52 роки, врятував життя 16-річному підлітку з Демократичної Республіки Конго. Він ампутував хлопцеві руку за допомогою СМС із мобільного телефону.

Підліток на місцевій річці ловив рибу, і його за ліву руку вкусив гіпопотам. До лікаря звернувся надто пізно, розпочалася гангрена. Девід Нотт, який працює у шпиталі медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів", розумів, що треба ампутувати ключицю і лопатку, бо хлопець помре за два-три дні. Але таких операцій він ніколи не робив. Лікарів із досвідом поруч теж не було. Девід Нотт зателефонував колезі з організації "Лікарі без кордонів" хірургові Меріону Томасу, який у цей час був у британській столиці Лондоні.

— Я відправив Меріону повідомлення на мобільний, — згадує Нотт, — і Меріон мені надіслав поетапну інструкцію, як оперувати. Я глибоко вдихнув і почав. Під рукою мав найпростіші інструменти і лише півлітра крові для переливання. Таку операцію мали б робити щонайменше четверо лікарів.

Операція була в жовтні. У листопаді із Лондона оглянути хворого приїхав Меріон Томас.

— Не думаю, що є більше трьох хірургів у Великобританії, які зробили би цю операцію краще за Девіда, — каже Томас.

Зараз ви читаєте новину «Хірург ампутував руку по СМС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі