Двоє вовченят із рівненського зоопарку вже місяць живуть у міській квартирі. Тварин узяла до себе 35-річна Надія Ляшук, яка завідує в зоопарку сектором кінного двору.
— Вовчиця Ельза народила сімох вовченят, і ми одразу забрали їх від матері. П'ятьох малят уже продали іншим зоопаркам, — розповідає завідувач сектору хижих звірів Петро Свиридон, 38 років. — Цих двох ще ніхто не купив, але ми не ризикнули повернути їх назад у клітку. У них уже змінився запах, і вовчиця може їх роздерти.
Коли Надія принесла вовченят додому в картонній коробці, чоловік Олег спершу отетерів. Зате донька та син були в захваті.
— Вовченят потрібно вигодовувати материнським молоком, щоб не було рахіту, — пояснює Надія. — Моя собака Сільва саме народила п'ятьох цуциків, а вижив лише один. Вовченят собака одразу прийняла за своїх.
14-річна донька Ірина бавиться з ними на килимі у просторій вітальні. Поруч лежить руда Сільва, яка терпляче дає малюкам смоктати молоко. За кілька днів їх переведуть на грубшу їжу — шматки м'яса та печінку.
У них змінився запах, і вовчиця може їх роздерти
— Вони поводяться, як звичайні цуцики, — сміється Ірина. — Гризуть капці, скулять, граються та роблять калюжі на килимі. Тільки пахнуть диким звіром.
Своє помешкання Надія жартома називає "приватним зоопарком". Окрім вовченят, у хаті живуть сім котів, чотири собаки з цуциком, два хвилястих папуги та ручний щур. Майже всіх тварин Ляшуки підібрали з вулиці.
Надія розповідає, що до зоопарку щотижня підкидають новонароджених кошенят та цуциків. А папуг та кроликів господарі приносять на харчі хижакам.
— Так і кажуть — нам набрид папужка, згодуйте його кому-небудь, — дивується жінка.
Днями приходив чоловік, просив продати вовченят за 300 грн. Ляшук не погодилася.
— За кілька тижнів мушу повернути їх до зоопарку, щоб їм знайшли нових господарів, — каже Надія. — Гадаю, це буде неважко. Он у селі Біла Криниця неподалік Рівного вовк сторожує двір замість цепного пса.
Коментарі
1