Американська компанія "ЛайфДжем" робить синтетичні діаманти. Камені виготовляють із попелу покійників. Родичі померлого можуть носити такі оздоби на пальцях, у вухах або на шиї — у вигляді обручки, сережок чи кольє.
Увесь процес займає до п"яти місяців. Спочатку тіло спалюють. Потім з попелу добувають вуглець. Під температурою до 3000°С його перетворюють на графіт. А тоді під тиском — на коштовне каміння.
— Кожна людина має в собі достатньо вуглецю, щоб виготовити 50–100 діамантів, — каже речник компанії Аманда Лізбурґ. — Процес дуже простий. Ми просто скористалися тим фактом, що вуглець становить основу як усіх живих створінь, так і діамантів.
Замовник сам обирає форму каменя, але не колір. Останній залежить від хімічного складу попелу і може бути блакитним, жовтим або червоним. Виробники помітили певну закономірність. Зокрема із вегетаріанців виходять блакитні діаманти світлішого відтінку, ніж із людей, які за життя їли м"ясо.
У Великій Британії кремують 70 відсотків померлих
— Мене завжди лякала ідея цвинтаря і черв"яків, — говорить іспанка Ана Алонсо з міста Лоґроньо. Нещодавно вона втратила чоловіка і тепер очікує на сережки у вигляді двох сердець, інкрустовані діамантами з його попелу. У них жінка планує здійснити релігійне паломництво, яке вони планували ще разом із чоловіком.
Компанія "ЛайфДжем" має представництва у багатьох європейських країнах. Особливо популярною вона стала у Великій Британії. Там піддають кремації 70% покійників. На традиційний похорон треба витратити близько 3 тис. євро. Стільки ж коштує найдешевший діамант із покійника. Додаткові витрати — це 400 євро за кремацію.
Найбільший конкурент американців — швейцарська "Альґорданса". Вона запропонувала виготовляти діаманти із попелу мертвих домашніх тварин. Однак підходять лише коти і собаки. У хом"яків чи акваріумних рибок недостатньо вуглецю.
Коментарі