Ексклюзиви
вівторок, 15 серпня 2017 05:50

Жовті сливи не родять у затінку

Автор: www.moidachi.ru
  Жовту сливу доглядають так само, як синю. Має тугішу м’якоть без кислинки. Починає плодоносити на третій рік після посадки. Родить 10–12 років
Жовту сливу доглядають так само, як синю. Має тугішу м’якоть без кислинки. Починає плодоносити на третій рік після посадки. Родить 10–12 років

— Вирощую сливи, схожі на абрикоси. Вони солодкі й жовтого кольору, — говорить 46-річна Оксана Матвійчук із Бердичева на Житомирщині. — Секрет хорошого урожаю — сонячна ділянка. Як добре землю не удобрювали б, у холодку слива не родитиме.

Садить сливу ранньою весною, коли ще не розпустилися бруньки, чи восени.

— Потрібно встигнути до жовтня. Інакше дерево не зміцніє та засохне.

Викопує яму на відстані не менш як 3 м від решти дерев. Щоб було місце, куди розростися. Яму робить глибиною 50 см, завширшки 60 см. У неї вкидає компост, перегній і річковий пісок. Перемішує і ставить саджанець.

— Засипаючи яму землею, час від часу струшую саджанець. Так не буде пустот.

Ставить у ґрунт палицю, до неї прив'язує саджанець. Так не покривиться від вітру. Поливає чотирма відрами води. Мульчує землю перегноєм або торфом.

— У перший рік після посадки добрива не потрібні. Починаючи з третього, вносять мінеральні добрива. Восени — калій і фосфор. Азотні добрива додають навесні та після цвітіння. При нестачі азоту листя світлішає. Тому окроплюю його сечовиною. Якщо згорнулося чи по краю побуріло, у ґрунт підсипаю гранули калію й магнію.

У перші роки сливи сильно ростуть. Треба обрізати гілки, щоб дерево витрачало енергію на закладання врожаю. Проріджувати потрібно на третину гілки.

— Про обрізку варто не забувати й з дорослими деревами. Без неї вони поступово перестануть плодоносити.

Догляд за жовтою сливою схожий, як і за її синім родичем. Невеликі відмінності є залежно від сорту.

— Я вирощую Білу медову, Жовту татарську й Очаківську жовту. Вони не самозапильні, тому поряд у саду посадила сорт Синєглазка.

Сливу рідко розмножують кісточками. Вони не виростають такого ж сорту, як доросле дерево. Будуть дички. Краще використати щеплення чи купити саджанець у розсаднику, де їх продають із грудкою землі. Так дерева краще приймаються.

— Ніколи не купую саджанці з рук. До них важко висунути претензії, якщо щось не так із рослиною. У розплідниках або садових центрах із цим суворіше. Бувало, навіть гроші повертали.

Найбільша загроза врожаю — сильні вітри чи холодний дощ під час цвітіння. Аби притягнути до дерева ­побільше комах, що запилять його, можна обприскати ­суцвіття розчином меду.

— Щоб захистити сливу взимку, притоптую ногами сніг під стовбуром. Це допомагає, якщо снігу насипало більш як 20 сантиметрів. Він тоді служить для коріння ковдрою.

Зараз ви читаєте новину «Жовті сливи не родять у затінку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути