
— Вирощую сливи, схожі на абрикоси. Вони солодкі й жовтого кольору, — говорить 46-річна Оксана Матвійчук із Бердичева на Житомирщині. — Секрет хорошого урожаю — сонячна ділянка. Як добре землю не удобрювали б, у холодку слива не родитиме.
Садить сливу ранньою весною, коли ще не розпустилися бруньки, чи восени.
— Потрібно встигнути до жовтня. Інакше дерево не зміцніє та засохне.
Викопує яму на відстані не менш як 3 м від решти дерев. Щоб було місце, куди розростися. Яму робить глибиною 50 см, завширшки 60 см. У неї вкидає компост, перегній і річковий пісок. Перемішує і ставить саджанець.
— Засипаючи яму землею, час від часу струшую саджанець. Так не буде пустот.
Ставить у ґрунт палицю, до неї прив'язує саджанець. Так не покривиться від вітру. Поливає чотирма відрами води. Мульчує землю перегноєм або торфом.
— У перший рік після посадки добрива не потрібні. Починаючи з третього, вносять мінеральні добрива. Восени — калій і фосфор. Азотні добрива додають навесні та після цвітіння. При нестачі азоту листя світлішає. Тому окроплюю його сечовиною. Якщо згорнулося чи по краю побуріло, у ґрунт підсипаю гранули калію й магнію.
У перші роки сливи сильно ростуть. Треба обрізати гілки, щоб дерево витрачало енергію на закладання врожаю. Проріджувати потрібно на третину гілки.
— Про обрізку варто не забувати й з дорослими деревами. Без неї вони поступово перестануть плодоносити.
Догляд за жовтою сливою схожий, як і за її синім родичем. Невеликі відмінності є залежно від сорту.
— Я вирощую Білу медову, Жовту татарську й Очаківську жовту. Вони не самозапильні, тому поряд у саду посадила сорт Синєглазка.
Сливу рідко розмножують кісточками. Вони не виростають такого ж сорту, як доросле дерево. Будуть дички. Краще використати щеплення чи купити саджанець у розсаднику, де їх продають із грудкою землі. Так дерева краще приймаються.
— Ніколи не купую саджанці з рук. До них важко висунути претензії, якщо щось не так із рослиною. У розплідниках або садових центрах із цим суворіше. Бувало, навіть гроші повертали.
Найбільша загроза врожаю — сильні вітри чи холодний дощ під час цвітіння. Аби притягнути до дерева побільше комах, що запилять його, можна обприскати суцвіття розчином меду.
— Щоб захистити сливу взимку, притоптую ногами сніг під стовбуром. Це допомагає, якщо снігу насипало більш як 20 сантиметрів. Він тоді служить для коріння ковдрою.
Коментарі