Львів"янка Людмила Дудко, 52 роки, розсадою почала займатися на початку 90-х. Більшість рослин вирощує в селі на дачі, вдома ж красується лише її улюбленець — кущовий перець "Зірочка".
В однокімнатній квартирі велике вікно. Поруч із ним стіл, заставлений вазонами. З прихожої здається, що там ростуть квіти, які рясно зацвіли червоним. Підхожу ближче — квіти виявляються стручками червоного перцю.
Землю для перцю готувала сама: змішала у рівних пропорціях пісок і чорнозем
— Це моя гордість, — каже Людмила Володимирівна, показуючи на три вазони. — Цілий рік гіркого перцю маю вдосталь. Ще й знайомим роздаю.
Перший кущ виростила з зернят, які залишилися від купленого на ринку перцю. Чоловік полюбляє їсти його вприкуску з борщем, тому почала вирощувати, аби не купувати постійно.
— У книжці прочитала: щоб насінинки проросли, їх треба замочити у слабенькому розчині марганцівки, — розповідає пані Людмила. — Далі загорнути у марлю і почекати три-чотири дні, щоб проклюнулися. Тоді їх можна висаджувати у ґрунт.
Землю для перцю готувала сама: змішала у рівних пропорціях пісок і чорнозем з дачі. Та кожного другого дня поливала саджанець, адже перець любить ледь вологу землю.
Кущ треба поливати водою, у якій помили м"ясо курки
— Коли виріс п"ятий листочок, слід пікірувати стебло, щоб перець ріс кущем, — розповідає господиня. — Аби зібрати гарний врожай, треба пильнувати, щоб рослині було достатньо місця у горшку. Як тільки перець виросте вище 15 см, раджу пересадити його у десятилітровий вазон — на виріст.
Поділилася Людмила Володимирівна і своїм секретом підживлення перцю. Каже, що кущ треба час від часу поливати ледь теплою водою, у якій помили м"ясо курки.
Паперовий конверт для розсади
Розсаду для дачі Людмила Дудко радить висівати на початку березня. Каже, якщо все правильно розрахувати, у травні можна буде висаджувати у ґрунт.
— Спочатку готую землю: змішую ґрунт з перегноєм, — розповідає пані Людмила. — Роблю у землі довгу борозну і рівномірно висипаю насіння. Зверху накриваю шаром землі.
У міру висихання ґрунту господиня збризкує його водою кімнатної температури, щоб насінинки не засохли. Через два тижні показуються перші росточки.
— Зачекаю, поки вони наберуть сили та виростуть до 5 см, — говорить господиня, — і розсаджую кожне стебло в окремий паперовий конвертик. Пластикові стаканчики не раджу брати: з них незручно пересаджувати у ґрунт і можна пошкодити коріння.
Готову розсаду пані Людмила висаджує у землю разом із конвертиком. Зволожений папір перегниє і буде додатковим підживленням для рослини. Збирати насіння для розсади господиня порадила з власноруч вирощених овочів.
Коментарі