Ексклюзиви
понеділок, 11 березня 2013 07:00

Землю біля вуликів посипають соломою

Автор: Фото з сайта www.smotrimir.biz
  Бджоли навесні вилітають із вуликів, коли повітря прогріється до 15 градусів. Аби не намочили крилець у болоті, землю біля вулика посипають попелом чи соломою
Бджоли навесні вилітають із вуликів, коли повітря прогріється до 15 градусів. Аби не намочили крилець у болоті, землю біля вулика посипають попелом чи соломою

Пасіку з 20 вуликів тримає 62-річний Василь Мудрик із села Тростянець Тиврівського району Вінниччини. У ній живуть понад 40 бджолиних сімей. Радить на початку березня оглянути пасіку, щоб підготувати бджіл до розмноження.

— Мої вулики завжди стоять надворі. А є пасічники, хто забирає бджіл на зиму в тепле приміщення. Як температура стає плюсовою, виносять. Треба вибирати сонячне місце, де нема сильних вітрів. Кожен вулик трохи нахиляти вперед, щоб не затікала дощова вода, — розказує Василь Кузьмович. Розводить бджіл понад 25 років. — Головне завдання пасічника — пильнувати за вентиляцією та пітанієм. На зіму я обробив вулики від кліща.

Йде у сад оглядати вулики. Під деревами лежить сніг. Вулики стоять у два ряди. Зверху накриті шифером та старими куфайками. З боків — металевими листами. В проміжках між ними і вуликом насипав сухе листя.

— Бджоли — не ведмеді, цілу зиму не спали. Трималися великим клубком, щоб зберегти всередині температуру плюс 31-32 градуси. Вони гріються по черзі: та бджола, що була внутрі клубка, виходить наружу, і наоборот. Якби трималися окремо кожна, то позамерзали б. У такому спокійному стані досі живі ті, які родилися в серпні-вересні. А от активна робоча бджола, яка літом медоносить, живе не довше 45 суток.

Уперше комахи вилетять, коли температура повітря буде +15°С.

— Оце тільки розтане сніг, відразу посиплю тут попелом або соломою. Для того, аби бджоли мали куди сідати після обльоту. Якщо цього не зробити, сідатимуть у болото й намочать крильця. Буду за бджолами спостерігати — вилетять масово та дружно, значить, перезимували нормально. Якщо слабкий вильот — багато бджіл загинули. Мертвих треба прибрати. Потім матка почне сіяти черву (відкладати яйця. — "ГПУ"). Тоді до вулика краще не підходити. Бджоли стають дуже агресивні, оберігають матку. Через 21 день після цього з'являється перший молодняк і комахи стають дружелюбнішими.

Бджолам шкодять миші. Взимку гризуни проникають у теплий вулик і їдять вощину.

— А бджіл це сильно нервує. Вони руйнують тепловий клубок, розпадаються. Від гризунів сиплю отруту й обкладаю дірки сіткою. Також обгороджую від курей та собак, щоб не будоражили комах. Дуже небезпечний для бджіл конденсат — від нього гинуть. Я роблю циркуляцію повітря так: нижній та верхній лоточок лишаю відкритим по 1-2 сантиметри, також у потолочині роблю отвєрствіє для підкормки. Підгодовувати треба, якщо затягнулася зима. Також — ліниву молоду сім'ю, яка погано заготовила собі сахар. Таким підсипаю поживний майський мед. Його бджоли зібрали з цвіту фруктових дерев. Липневим медом підгодовувати не можна, бо його зібрали із соняшника. Такий кристалізується і стає неїстівним для бджоли.

Помічає на двох вуликах жовті плями.

— Ось є на передній стінці та прильотковій дошці, — показує. — Ймовірно, що тут бджілки заболіли нозематозом. Це таке ураження бактеріями. Ці сім'ї мушу нємєдлєнно пересадити у чистий продезінфікований вулик. Поставлю їм для пітанія теплий цукровий сироп. Головне, аби матка не погибла, тоді спасуться. Також треба відібрати проби підмору бджіл для дослідження у ветбаклабораторії.

Зараз ви читаєте новину «Землю біля вуликів посипають соломою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути