вівторок, 18 вересня 2018 05:01

Зеленоплідна смородина не приваблює птахів

Автор: www.domicad.com.ua
  Поливати смородину Смарагдове намисто починають в період, коли з цвіту з’являються ягоди. Роблять це двічі-тричі на тиждень
Поливати смородину Смарагдове намисто починають в період, коли з цвіту з’являються ягоди. Роблять це двічі-тричі на тиждень

— Саджанець зеленої смородини мені подарували. Спершу думала, що це звичайний сорт із чорними ягодами. Аж поки не настав час дозрівання. Я все чекала й чекала, коли ж нарешті можна буде поласувати. Дочекалася до самого вересня. Тоді нарешті вирішила спробувати. Вона солодша, ніж звичайна. Кислинка відчувається, але не так яскраво, як у чорної, — каже 61-річна Ольга Мірошниченко із Запоріжжя.

Зеленоплідна смородина Смарагдове намисто дає ягоди салатного або світло-жовтого із зеленим відливом кольору. Плоди крупні, округлої форми.

— Усі однакового розміру, ягідка в ягідку. Пахнуть приємно й ненав'язливо. Шкірочка в них тоненька, пережовується добре. Варю з такої смородини варення, вкидаю до компотів.

Завдяки забарвленню зеленоплідна смородина не приваблює птахів. До кліщів і грибків стійка. Добре переносить зимові холоди. Достигає в другій половині серпня.

— Родить цей сорт щедро й стабільно. Приблизно 2 кілограми ягід з куща за сезон вдається зібрати. Ягідок у кетязі багато. Висять вони десь до середини вересня. Не осипаються. Ця рослина невибаглива. Найважливіше для неї — світло і місце, де не буде підтоплень. У мене росте в південній стороні саду під парканом. Там сонячно й немає вітрів.

Смарагдове намисто — самоплідний сорт. Садити його можна біля будь-яких рослин. До перезапилення не схильний. Добре росте поряд із чорною смородиною та порічками. Колір ягід за такого сусідства незмінний.

— Ідеальний період для посадки Смарагдового намиста — початок осені. Я садила наприкінці вересня, сестра — у жовтні. Саджанці без проблем прийнялися й почали вчасно плодоносити.

Кущі зеленоплідної смородини висаджують на відстані 1,5–2 м один від одного. Посадкова яма в ширину має сягати 50–60 см, у глибину — 35–40 см. На дно обов'язково кладуть дренаж.

— Я сипала гравій. Робила з нього подвійний шар. Перед висадкою саджанець підрізала. Пагони вкорочувала на дві третини. Для посадки готувала ґрунтову суміш. Змішувала відро перегною з 200 грамами мінеральних добрив, 400 грамами деревного попелу й невеликою кількістю землі. Цим і засипала посадкову яму. Саджанці заглиблю­вала сантиметрів на 7–8.

Після посадки кущ треба замульчувати. Згодяться листя, солома, торф або перегній. Я брала останній.

Щовесни підгодовую кущі органічними добривами. Також обробляю розчином мідного купоросу з вапном. Він добре захищає від хвороб.

Поливати Смарагдове намисто починає в період, коли з цвіту з'являються ягоди. Робить це двічі-тричі на тиждень. У спеку — двічі на день. Виливає по відру води на кущ.

Зараз ви читаєте новину «Зеленоплідна смородина не приваблює птахів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути