
— Саджанець зеленої смородини мені подарували. Спершу думала, що це звичайний сорт із чорними ягодами. Аж поки не настав час дозрівання. Я все чекала й чекала, коли ж нарешті можна буде поласувати. Дочекалася до самого вересня. Тоді нарешті вирішила спробувати. Вона солодша, ніж звичайна. Кислинка відчувається, але не так яскраво, як у чорної, — каже 61-річна Ольга Мірошниченко із Запоріжжя.
Зеленоплідна смородина Смарагдове намисто дає ягоди салатного або світло-жовтого із зеленим відливом кольору. Плоди крупні, округлої форми.
— Усі однакового розміру, ягідка в ягідку. Пахнуть приємно й ненав'язливо. Шкірочка в них тоненька, пережовується добре. Варю з такої смородини варення, вкидаю до компотів.
Завдяки забарвленню зеленоплідна смородина не приваблює птахів. До кліщів і грибків стійка. Добре переносить зимові холоди. Достигає в другій половині серпня.
— Родить цей сорт щедро й стабільно. Приблизно 2 кілограми ягід з куща за сезон вдається зібрати. Ягідок у кетязі багато. Висять вони десь до середини вересня. Не осипаються. Ця рослина невибаглива. Найважливіше для неї — світло і місце, де не буде підтоплень. У мене росте в південній стороні саду під парканом. Там сонячно й немає вітрів.
Смарагдове намисто — самоплідний сорт. Садити його можна біля будь-яких рослин. До перезапилення не схильний. Добре росте поряд із чорною смородиною та порічками. Колір ягід за такого сусідства незмінний.
— Ідеальний період для посадки Смарагдового намиста — початок осені. Я садила наприкінці вересня, сестра — у жовтні. Саджанці без проблем прийнялися й почали вчасно плодоносити.
Кущі зеленоплідної смородини висаджують на відстані 1,5–2 м один від одного. Посадкова яма в ширину має сягати 50–60 см, у глибину — 35–40 см. На дно обов'язково кладуть дренаж.
— Я сипала гравій. Робила з нього подвійний шар. Перед висадкою саджанець підрізала. Пагони вкорочувала на дві третини. Для посадки готувала ґрунтову суміш. Змішувала відро перегною з 200 грамами мінеральних добрив, 400 грамами деревного попелу й невеликою кількістю землі. Цим і засипала посадкову яму. Саджанці заглиблювала сантиметрів на 7–8.
Після посадки кущ треба замульчувати. Згодяться листя, солома, торф або перегній. Я брала останній.
Щовесни підгодовую кущі органічними добривами. Також обробляю розчином мідного купоросу з вапном. Він добре захищає від хвороб.
Поливати Смарагдове намисто починає в період, коли з цвіту з'являються ягоди. Робить це двічі-тричі на тиждень. У спеку — двічі на день. Виливає по відру води на кущ.
Коментарі