Ексклюзиви
четвер, 10 вересня 2009 18:15

З вусів полуниці беруть по три рослини

У серпні розсаджують полуницю. Плодоносні кущі саме випустили вуса з молодими пагонами. Весною вони дадуть перший урожай.

— А якщо садити вже пізно в листопаді, як переважно роблять, то на другий рік ягід ще не буде, — каже Катерина Задорожня, 41 рік, із міста Жовква на Львівщині. На околиці міста в неї дача з 15 сотками полуниці. Цього року планує посадити ще кілька рядків. — Є так звані ремонтантні сорти, які розмножуються не вусами, а діленням кущиків. Вони родять ціле літо. То їх можна відкласти для розсаджування на потім. Я кілька років мала ті сорти, ягоди є аж до морозів. Було добре, бо маю малу 5 рочків, дитина любить свіжі ягоди. Але я таки перейшла на "англійку". То класичний сорт — крупніший, урожай є відразу, а не весь час потрошки, пахне і добре родить. У мене тут усі сусіди її мають. То я посадила від них, щоб далеко за розсадою не ходити.

Полуниця найкраще родить три роки, далі її треба міняти.

— Ділянку ділю на три частини. На одній торік висадила молоду розсаду, з другої збираю ягоди, а третя відпочиває, — продовжує жінка.

Катерина засадила ділянку цибулею. Каже, вона відлякує шкідників полуниці — хрущів і вовчків. Таку дію має і часник. Так можна щороку підтримувати добрий урожай і оптимально використовувати землю на дачі. Можна ділити і на чотири грядки: молоді кущі, дворічні, трирічні та цибуля.

— З одного вуса треба брати не більше, як одну-дві рослини — кращі та крупніші. Решту викинути, бо сорт виродиться. Ямки готую наперед. У них кладу суміш: трохи перегною і чайну ложку суперфосфату, жменю деревного попелу. Зверху трохи присипаю землею, можна з компостом, поливаю. Кущик треба посадити і знову полити. Відстань між рядками — 50–60 сантиметрів, між рослинами — 30–40. Садити краще під вечір, більше прийметься.

Катерина зауважила, що полуниця любить щедрі добрива. Найкраще наприкінці березня і перед цвітінням удобрювати кущі перегноєм.

— Якщо розсаджувати не збираєтеся, то вусики краще обстригати. Бо вони забирають багато поживних речовин. Ще треба дивитися, щоб не завівся пустоцвіт. Він відрізняється тим, що має багато цвіту і вусиків, листя — світло-зеленого кольору. Якщо їх не викорінювати, то за два-три роки вся клубніка здичавіє.

Деякі садівники переконані, що висаджувати полуницю треба тільки пізньої осені.

— У серпні вона вигорає, — пояснює 28-річна Олеся Тершак із міста Турка. — А та, що плодоносить до кінця літа, узагалі ще має цвіт — а як із цвітом розсаджувати? Клубніку саджу, аж як бульби повикопую, і до морозів.

Зараз ви читаєте новину «З вусів полуниці беруть по три рослини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути