
— Виноград Восторг — унікальний сорт, що дає величезні грона. Його створили як морозостійкий, — розповідає Олексій Кравченко, 45 років, із села Бобрівник Зіньківського району Полтавської області. Має розсадник на 200 сортів.
Восторг дозріває на початку серпня. Грона конічної форми, виростають до 2 кг. Ягоди овальні, білі, із засмагою на сонячному боці.
— Саджу виноград наприкінці осені або на початку весни. Доки не набрякли бруньки. Тоді найшвидше приживається.
Підрізує підсохлі чи ушкоджені кінці коренів і замочує у воді. На 10-літрове відро додає 1 ст. л. стимулятора вкорінення.
— Якщо кора жива, то хай мокне день. Якщо ж дуже сухий корінь — ставлю в затінку на три дні.
При раптовому похолоданні замотує корені саджанців і кладе їх у погріб.
— Не треба спішити садити виноград у холодну землю. Все одно корінці не пустить. Треба дочекатися, коли ґрунт прогріється.
Обирає сонячну ділянку без протягів і затінку. Сонце не пересушує лозу так, як вітер.
Копає яму завглибшки на дві лопати, діаметром 60–70 см. Насипає на дно верхню землю, вона родючіша. Додає відро перегною і 1–1,5 кг попелу.
— Виноград дуже любить золу. Йому не стільки треба азот і фосфор, як калій із попелу.
Перемішує добрива, насипає на половину ями. Ставить саджанець і наливає три відра води. Прикидає землею. Зверху залишає два верхні вічка, щоб виросло не більше двох сильних пагонів за перший рік. Протягом сезону поливає нечасто, але щедро — по три-чотири відра води на кущ, раз на 10–12 днів.
Починає плодоносити на другий рік.
Коментарі