Владислав Нечай, 35 років, із села Романків на Київщині, недопалки скидає в банку з водою. Настоєм обприскує смородину на початку червня, коли її листя починає зморщуватися. Знизу його обсідає садова тля. Протягом літа вона може давати 10 поколінь.
— У недопалках, крім тютюну, є продукти його згорання — нікотин і попіл. Тому вони діють на тлю й гусінь сильніше, ніж настій із чистого тютюну, — розповідає. — Торік заливав 600 грамів тютюну 10 літрами окропу, настоював два дні й тоді пирскав. Від недопалків тля зникає одразу й надовго.
Бичків треба наскидати стільки, щоб вода стала світло-коричнева. Владислав проціджує настій, щоб не забився обприскувач. Щоб краще приставало до листя, можна всипати на відро розчину ложку потертого господарського мила.
— Хто вперше буде прискати настоєм, краще назбирати літрову банку недопалків і залити окропом на ніч. Уранці розвести чистою водою у два-три рази.
Якщо тля не пропаде, радить поприскати концентрованим настоєм. Тоді шкідники довго не з'являтимуться. Такою водою протирають листя огірків, на яких починає з'являтися тля. Так само виводять гусінь із капусти.
Коментарі