— Кінець жовтня — найкращий час висадити хвойні дерева біля дому. Саджанці приживаються краще, ніж навесні, — говорить 48-річна Раїса Семенюк із села Несолонь Новоград-Волинського району Житомирської області. — Саджу сосну чи тую. Ялинку принципово в подвір'ї не заводжу. Кажу, що це до нещастя і сварок удома.
Радить посадити до періоду підготовки до зимової сплячки. Це десь за два тижні після появи перших мінусових температур уночі.
— Крім поживного ґрунту, треба дивитися, щоб близько не росла береза. Вона є згубною для сосни чи туї, бо висмоктує поживні речовини із землі.
Перед посадкою ставить саджанець у стимулятор росту. Викопує яму на 2 см глибшу та ширшу за коріння. Коренева шийка має бути на такій глибині, як і росла до цього. Насипає 400 г нітроамофоски. Викопану землю змішує в однакових пропорціях із торфом і піском. Ставить туди саджанець і засипає ґрунтом.
— Не купую саджанець із голим корінням. Воно підсихає і вже не вкоріниться. Так постоїть деревце з тиждень, і хвоя осиплеться.
Після посадки землю мульчує сосновою хвоєю. Вона зберігає вологу в ґрунті та підкислює його. Без цього не добитися нормального росту гілок і пишності хвої.
— Кожна хвойна рослина хоче простору. Ялівцю і туї достатньо 1–2 метри навколо, ялинці, модрині й сосні — 3, ялиці та кедру треба не менш як 4 метри.
Саджанець нічим не підживлює. Всі корисні речовини перші три роки рослина бере з правильно заправленої посадкової ями. Навесні можна підлити мінеральні добрива для хвойних або біогумус. Заливає склянку біогумусу 10-літровим відром води. Добре перемішує і настоює добу. Для поливу 1 л цього розчину розводить у 2 л води.
Коментарі