— У сусідки під грушами ціла алея хост від хвіртки до веранди, — каже киянка Ольга Ярославська, 51 рік. Їздить у відпустку до матері на Вінниччину. — У липні вони порозцвіталися, на стрілці з десяток білих колокольчиків. Пахнуть, як духи. А листки на тій хості схожі на сердечка з прожилками. Колись у мами в тіні мала один такий кущ, але його щось поїло. Пішла оце на базар — за малу дільонку хочуть 15 гривень. Попросила дочку в Києві купити, то кущ у горшку із цвітом продають за 35-50 гривень.
Хосту називають королевою тінистого саду, каже Тетяна Захарченко, ландшафтний дизайнер столичного садового центру "Тавія". Відомо понад 12 тисяч гібридних сортів рослини.
— Вона багатолітня й невибаглива. Може прикрашати сад протягом 10-15 років. Не вимерзає взимку. Завдяки красивому листю дуже популярна. Хоста як хамелеон — під час посадки має один окрас, як прийметься — інший. За якийсь час не схожа вже й на те. Залежно від сорту, листя буває світло-салатове, темно-зелене, бордово-фіолетове, полосате з білуватими чи рожевими смужками. Багато сортів цвітуть білими чи фіолетовими пахучими квітками.
У липні розділяють та розсаджують хости. Рослини легко переносять розрізання кореня лопатою. Проте під час спеки пересаджені кущі можуть скинути листя, але за три тижні відновлюються. Хосту не садять на сонці, бо попечеться та засохне. Не варто висаджувати поблизу місця для мангала — рослина боїться високих температур. У надто затіненому та мокрому ґрунті коріння загниває. Також у темній та вологій частині саду водяться слимаки, які об'їдають листя хост.
— Можна розсипати на ґрунті препарат "Гроза". Якщо не хочете застосовувати хімію, визбируйте слимаків вручну. Аби їх виманити, порозставляйте у саду плошки з пивом. Слимаки дуже його люблять, тому позлазяться на запах.
Коментарі