У лютому агрономи радять скласти план садіння городини. Культури на ділянці варто змінювати, інакше знижується їх урожайність і зростає ризик ураження шкідниками.
— Городину треба садити так, щоб кожен овоч повертався на колишнє місце не раніше, ніж через два-чотири роки, — каже вінницький агроном Дмитро Сауляк, 26 років. — Капусту та цибулю не садіть після столових буряків, моркви та кукурудзи. А помідори — на місце картоплі та моркви. Якщо біля капусти посадити квасолю, то можна віднадити капустяну муху. Для захисту моркви садіть цибулю, яка віджене шкідників своїм гострим запахом.
Капуста не любить поряд помідорів і моркви, а огірки — картоплі. Добре ростуть кавуни та капуста поблизу картоплі. А буряки краще висаджувати по сусідству із кукурудзою.
— Це все пов'язане із поживними речовинами в ґрунті, які потрібні овочам.
Сауляк радить восени підживлювати перегноєм ту ділянку, де навесні ростимуть огірки, картопля, білокачанна капуста та салат. Моркву, столові буряки, селеру, редьку, помідори і цибулю можна висівати лише на другий рік після підгноєння. Квасолю та горох — на третій. Інакше овочі "перегорять".
Коментарі