Агроном із селища Іваничі на Волині 37-річний Андрій Гончар радить, як отримувати стиглі плоди полуниці протягом усього теплого сезону — від травня до початку листопада. Два роки тому він придбав розсаду американського сорту Альбіон.
— Ягід вистачає і для сім'ї, і на продаж, — розповідає. — Найкраща пора для заробітків — це осінь, бо до ягід додається розсада. Кажуть, що найбільше вітамінів у свіжозірваній полуниці й із кожною годиною втрачається її користь. Учорашня ягода містить удвічі менше вітамінів. Сорт Альбіон цінний тим, що плодоносить постійно.
Андрій використовує технологію вирощування ранньої полуниці, про яку дізнався з інтернету.
— Щойно зійде сніг, треба викосити старе листя — це стимулює Альбіон пускати нові пагони. Багато хто думає, що для ранньої ягоди потрібно використовувати теплицю. Та я обходився й без неї. Достатньо вздовж рядка полуниці прикопати землю й у перші весняні місяці на ніч розстеляти зверху прозору плівку. Вранці, коли мороз відступає, згортати її в рулон. Це певний клопіт, зате не потрібно витрачатися на теплицю та опалення.
Ще є одна технологія, яка дозволяє смакувати полуницями наприкінці літа. 28 травня ми висадили фріго-розсаду полуниці одноразового плодоношення. Фріго-розсада особлива тим, що має велику кореневу систему, яку зберігають у замороженому вигляді за температури мінус 2. Її можна висаджувати у ґрунт із березня по червень. Ми посадили десертні сорти Ельсанта і Камароса. Дають смачні, соковиті, крупні транспортабельні ягоди. Два тижні у першій половині серпня збирали хороший урожай.
Андрій вирощує малину і полуницю на піщаних ґрунтах. З досвіду переконався, що такі годяться найкраще.
Коментарі