— Маю гарний урожай. Майже круглий рік збираю огірочки, помідори, редиску, — розповідає 61-річна Надія Мигус із села Стрілки Старосамбірського району на Львівщині. — Три роки тому поставила на городі теплицю із полікарбонату. Порадила мені родичка. Раніше я вирощувала розсаду на заскленій веранді. Зимою накривала рослини, щоб не померзли. А тепер маю спокій.
Покриття подібне до пластику. Легко миється вологою тряпкою. Взимку на сонці теплиця скоро нагрівається і довго тримає тепло. Улітку затримує спеку краще за скло. Крім того, захищає городину від кислотних дощів і шкідників. За 6-метрову теплицю заплатила 2,5 тисячі гривень. Виробники дали гарантію 20 років.
— Полікарбонат — дуже міцний матеріал. Він не б'ється, як скло, і не рветься та не провисає, як плівка, після сильних вітрів і дощів, — каже будівельник 45-річний Володимир Яковецький. — Панелі з нього роблять із спеціальних тонких пластин. Вони добре затримують ультрафіолет.
При будівництві сучасних парників радить використовувати міцний сталевий каркас. Його закопують у землю, фундаменту не потрібно.
— Конструкція теплиці легка, бо каркас складається з оцинкованих сталевих профілів. Їх не потрібно фарбувати, як металеві дуги, щоб запобігти корозії. Вони довговічніші, аніж дерев'яні стійки.
— У полікарбонатній теплиці приблизно на 10 градусів тепліше, ніж зовні. Рослини в ній не страждають від різкого перепаду температури восени та навесні, — говорить агроном 59-річний Ігор Романишин. — Кілька років тому за допомогою таких парників утричі підвищив урожайність. І головне — обходжуся без хімікатів. Мої овочі та фрукти екологічно чисті.
Коментарі