Михайло Бадан, 42 роки, із Червонограда Львівської області дев'ять років вирощує квіти. Підсніжники до Нового року змусив цвісти вперше. Робив це для експерименту.
— Це ті ж крокуси, тому висаджував їх так само. У листопаді викопав цибулини в саду й посадив у вологий ґрунт в ящику в теплиці. Можна внести в будь-яке прохолодне приміщення. Як почалися морози, то присипав зверху на 3 сантиметри землею. Вніс до хати в перших числах грудня. Тримав біля батареї, щоб ґрунт був теплий. Починають рости, коли земля прогріта до 10-12 градусів.
Радить добре поливати, у теплі волога швидко випаровується.
— В ящику цибулинні тримають, доки не викинуть бутони, а потім вибирають і садять у вазони для продажу. Цибулинні зацвітають нерівномірно. Різниця в два-три дні. Якщо посадити в горщик кілька цибулин і там буде одна квітка, то ніхто не купує. Тому продають пересаджені в горщик.
Підняв ящик на підвіконня, коли підсніжники виросли на 2-3 см. Під низ підклав пінопласт 5 см завтовшки.
— Із підвіконня тягне холодом і рослина змерзає в корінь. Ріст притупляється. Перші квіти розпустилися 25 грудня. На Новий рік цвістиме весь ящик.
70
сантиметрів навколо дерева треба втоптувати сніг. Весною, коли розтане, стече в глиб ґрунту, а не зійде з його поверхні. Дерево добре "нап'ється". Перед втоптуванням струшують сніг із гілок. Чим більше утрамбованого снігу під стовбуром, тим важче мишам видряпатися з-під землі.
Тоді гризуни не зможуть робити ходи і добиратись до молодих дерев. Не погризуть кору.
Найбільше шкодять дереву біля кореня. Найсмачнішою мишам видається кора груш.
Коментарі